Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jahve a zsidó Isten lehetett...

Jahve a zsidó Isten lehetett e egy földönkivüli lény, aki összekülönbözött, egy más fajba tartozó idegen lénnyel ( Hüllőszerű. Innen a kígyó) a bolygó uralkodása miatt?

Figyelt kérdés
A Bibliát a modern korban más szemlélettel is lehet olvasni, ekkor értelmet kap a bukott angyalok emberek lányaival való közösülése( Földönkivüli-ember hibrid kísérletek), Illés szekere, mint UFO, a manna az Egyiptomi vándorlás alatt( manna gép, mint földönkivüli táplálékelőállító eszköz, és még sok hasonló.
2011. máj. 3. 18:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Az összes zsidó földönkívüli.................
2011. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Tyler913 ***** válasza:
64%
Persze,megvan a jogod,hogy ezt lasd bele a Bibliaba,nekem viszont megvan a jogom,hogy hangosan kirohogjelek:)
2011. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nekem meg megvan a jogom, hogy lepontozzalak XDXD hehehe
2011. máj. 3. 19:57
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Talán sejted, hogy nem te vagy az első, aki ilyen megállapításra jutott. Amit tudok tanácsolni, hogy érdemes lenne többet fogalkoznod az ókori történelemmel, Mezopotámia, Egyiptom, Babilónia, Perzsia történelmével, és akkor talán más véleményed lesz.


A bukott angyalok soha nem közösültek az emberek lányaival, ez egy abszolút téves értelmezés, még a zsidó vallás is alátámasztja, hogy szó nem volt erről. Jómagam tanultam bibliai héber arám és görög nyelveket, és komolyan beleástam magam ebbe a témába. Idézem Dr. Hertz főrabbit, aki így magyarázza ezt a szakaszt:

"Isten fiai. Ez a betűszerinti fordítása a héber 'bené elóhim'-nak. Több ősi népnél megvolt az a hit, hogy hajdanában létezett egy óriási termetű és erejű ember-fajta, amely emberi anyáktól és isteni apáktól származott, és feltehetnők, hogy ezeknek a legendáknak a visszhangja a bibliai elbeszélés. Philo, Josephus és a Jubileumok Könyvének szerzője ezeket a pogány legendákat tévesen belemagyarázták a Bibliába. Azonban a Genezisben nincs nyoma lázadó vagy 'bukott angyaloknak'; az angyali és emberi lények egymásközti házasságának eszméje túlságosan idegenszerű a zsidó gondolkodás számára. Ennek a résznek mitológiai értelmezését a múltban számos zsidó és nemzsidó magyarázó visszautasította, sok új magyarázó viszont felújította. Egyesek a 'bené elóhim'-ot így fordítják: 'a nagyok fiai' (a költői szövegekben 'elóhim' sokszor 'hatalmast' jelent, v.ö. Zsolt. XXIX,1). Ezek a versek tehát azt állapítanák meg, hogy az előkelők fiai asszonyokat vettek maguknak a nép leányai közül, akik nem voltak elég erősek az ellenállásra. Ezek a házasságok a zabolázatlan szenvedély eredményei voltak és mutatják a féktelenséget és az elnyomatást abban a korban. 'Isten fiai' egyébként azokat is jelentheti, akik Istent szolgálják és Őneki engedelmeskednek, akik az iránta való szeretetben nevelkedtek, mint Atyjuk és Jótevőjük iránt (Ex. IV,22; Deut. XIV,1; XXXII,5; Jezs. I,2; Hós. II,1). Megfelel a bibliai felfogásnak az, hogy azokat, akik Isten igaz szolgálatához tartoznak – Sét fiait – 'Isten fiai'-nak nevezik, míg velük ellentétben a Káin utódaitól származó leányokat 'az emberek leányai'-nak nevezik (Ibn Ezra, Mendelssohn, S. R. Hirsch, W. H. Green). Az 1–4. versek azokat a végzetes következményeket mutatják be, amelyek abból keletkeztek, hogy Sét jámbor fiai keveredtek azokkal, akik istentelen civilizációt fejlesztettek, és akik a művészet és tudomány minden haladása ellenére romlottságban és kétségbeesésben pusztultak el. A vegyesházasság által Sét fiai lezüllöttek az istentelen faj színvonalára; és megérdemelték a sorsot, amely – egy család kivételével – az egész emberiség osztályrészévé lett. Ezek a versek a Tóra első intései a vegyesházasságok ellen."


Illés szekere nem volt UFO. A manna pedig a tamariszkuszfából, vagy helyesebben cserjéből származott.


Üdv. Péter

2011. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Tyler913 ***** válasza:
83%

"Nekem meg megvan a jogom, hogy lepontozzalak XDXD hehehe"


Hat igen.Ez a baj a demokraciaval.Es a hozzad hasonlok miatt vagyok csak 78%-on,de lesz.rom.Ki lehet ragadni reszeket a bibliabol es rokonitani az UFO-kkal,de ez ugyanugy a fanatizmus egy formaja,mint minden bibliai tortenetet szo szerint ertelmezni.Sok sikert hozza!Ha konyvet irsz majd errol,kuldj azert egy tiszteletpeldanyt!

2011. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves előző, már Churchill megmondta mi a baj a demokráciával, most ezért mert te ugyan úgy látod, csak jó pár évtizeddel utána röhögjelek én is ki, mert más gondolatait teszed a magadévá?? Jogom lenne ehhez??...,nem hiszem.. Mert előttem sokan elemezték több évezreden át a bibliát, attól nekem ugyanolyan jogom van úgy látni, ahogy ők, vagy teljesen más módon is akár. Ha azt mondanám így van, akkor nem tettem volna fel kérdésként, csak felvetődött bennem, mint egy értelmezési lehetőség, mert olvastam valahol..

De lásd kivel van dolgod, most kapsz plusz pontot is :D :D, mert bátor vagy:)

2011. máj. 3. 22:55
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Istenre ne mondjuk azt hogy zsidó.

Egyékbént szerintem a kígyó azért tudott beszélni mert a Sátán megszállta, és így becsapta az embereket. Ez volt az első hazugság.

2011. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom javasolni, hogy nézz a körmére az ókori kultúráknak, legfőképp a suméroknak! Meg fogsz lepődni ;)
2011. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
14%

olyan hüly e vagy mint a fa szom, ha el se olvastad a bibliát akkor mit baromkodsz itt, valami hülye ufoújságban olvastad mi?

Erre nincs bizonyíték, csak mert megszülöd az elmédben, több száz más lehetőség is van

a biblia pedig javarészt a mezopotámiai kultúrából kölcsönzött történetekből áll, olvasd el az ékírásos iratokat


de tudodmit?

Minek foglalkozol ezzel, ha ennyire nem értessz hozzá?

2011. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Te meg minek írsz, ha nem értesz hozzá????
2011. máj. 11. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!