Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány ateista, vagy hitetlen...

Hány ateista, vagy hitetlen tért meg, Jézus Krisztushoz, ezen az oldalon? A kérdések és válaszok hatására? És hogyan?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kb. 1 sem.

Amilyen szinten ez itt megy kölcsönösen hülyének nézik egymást és elbeszélnek egymás mellett, amitől sem meg- sem ki- nem fog térni senki.

2011. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
elsővel egyetértek.ahhoz a buzgó vallásosoknak is el kellene gondolkozniuk,hogy miért nem tudnak hatást gyakorolni az ateistákra,megtérés szempontjából.egyébként aki ateista az általában nem divatból az,aki meg nem a keresztény Istenben,meg Jézus Krisztusban hisz,az nem biztos,hogy hitetlen.
2011. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bretso ***** válasza:
73%
Mióta az oldalt olvasom, még a maradék vallásosságomat is (pedig már az oldal olvasás előtt jóval nem számítottam vallásosnak) elvesztettem, most már hívőnek sem vallom magam.
2011. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát....Mind a kérdés,mind a válaszok nagyon elgondolkodtatóak!Szerintem is több hitetlenséget lehet itt olvasni minthogy az ember hitre juthatna.
2011. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ateisták szerintem el sem gondolkoznak azon,hogy meg kéne térni. Úgy pedig elég nehéz :)
2011. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mind a Bibliából van idézve.


"...Fogtok hallani háborúkról, és hallotok háborús híreket.Vigyázzatok, meg ne rémüljetek,mert

ennek meg kell lennie,de ez még nem a vég.Mert nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, éhínségek és földrengések lesznek mindenfelé..." - Máté evangéliuma 24:6-7

"...Nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, mindenféle nagy földrengések, járványok és éhínségek lesznek, rettenetes dolgok történnek, és hatalmas jelek tűnnek fel

az égen." - Lukács 21:10-10

2000 évvel ezelőtt megjövendölték.Ottvan Izrael-Libanon stb. folyton harcban van,Egyiptomban lázadás Afrikában éheznek, mindenfelé földrengések...

változik az időjárás nem éppen jó irányba,ózonpajzs gyengül terjed a H1N1 és ez még csak a kezdet


"Mivel pedig megsokasodik a gonoszság, a szeretet sokakban meghidegül." - Máté 24:12 Csak körül kell nézni a világban


"Isten országának az evangéliumát pedig hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jön el a vég."

- Máté 24:14 Nem lehet tudni mikor jön a világvége a 2012 butaság,emberek találták ki.Csak és kizárólaz az Atya Isten tudja.


Isten üzenete:Térj meg,hogy megmenekülj a nagy nyomorúság elől és vele együtt ott legyél a mennyben.


"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta,hogy aki hisz Őbenne el ne vesszen, hanem örök élete

legyen. Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa." - János 3:16-17 A Biblia központi üzenete

Jézus Krisztus személyesen ÉRTED jött el,Isten örök életet akar neked adni és még a földi életben mindig veled akar lenni,meg akar segíteni meg akar gyógyítani megszabadítani.


"Keressétek az Urat, amíg megtalálható!Hívjátok segítségül, amíg közel van!" - Ézsaiás 55:6 Most még itt van a lehetőség.


"Uramnak, az Úrnak lelke nyugszik rajtam, mert felkent engem az Úr. Elküldött, hogy örömhírt vigyek az alázatosaknak,

bekötözzem a megtört szíveket, szabadulást hirdessek a foglyoknak, és szabadon bocsátást a megkötözötteknek.

Hirdetem az Úr kegyelmének esztendejét, Istenünk bosszúállása napját, vigasztalok minden gyászolót." - Ézsaiás 61:1-2 Jézus mindannyiunkat nagyon szeret és azt akarja,hogy

vele együtt legyünk örökké a mennyben és már a földi életben is vele. Isten meg akar téged gyógyítani!Meg akar szabadítani minden káros szenvedélytől,függőségtől! Minden

élethelyzetre van megoldása,nagyon szeret TÉGED. Akármit tettél,akármiben vagy benne Istennek mindenre van megoldása!


"Nem az Úr keze rövid, ahhoz, hogy megsegítsen, nem az ő füle süket ahhoz, hogy meghallgasson, hanem a

ti bűneitek választottak el titeket Istenetektől, a ti vétkeitek miatt rejtette el orcáját előletek, és nem hallgatott meg." - Ézsaiás 59:1-2 Sokszor van,hogy szidják a másikat

sokszor még magát Istent is,aztán ha jön egy élethelyzet amiben nem látja a megoldást Istenhez kiált,de nem történik semmi..vajon mért? Ebben az igében benne van a válasz.


Még jó,hogy Istennek erre is van megoldása!!Eddigi bűneidre is van bocsánat!Akármennyit vétkeztél,Isten mindent meg tud bocsátani!Csak tiszta szívből kell kérni és Ő meghallgat.

Nem fogja neked később azt mondani,hogy te ezt meg ezt tetted,így meg így vétkeztél - Meg sem emlékezik a bűneidről ha őszintén megbántad őket!


"...aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el..." - János 6:37b Ha úgy döntesz,hogy felhagysz az előző életeddel és elkezded Jézust követni,akkor menj Istenhez imában,vagy

egyszerűen beszélj hozzá! Ha odamész hozzá komolyan és teljes szívedből Őt akarod követni,akkor Ő nem küld el téged! Ha te odamész Istenhez válaszolni fog hidd el.


"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól." - János első level 1:9


"Bizony, bizony, mondom néktek: aki hallja az én igémet, és hisz abban, aki elküldött engem, annak örök élete van; sőt

ítéletre sem megy, hanem átment a halálból az életbe." - János 5:24


Ha letetted a bűneidet és felhagytál az előző életeddel akkor a neved be lesz írva az Élet Könyvébe.

Már a földi életben is Isten folyamatosan veled lesz ha kéred őt erre. - Tapasztalat:többször meggyógyított,megsegített (még a suliban is ) és mindig velem van. Jézus nélkül

az ember egy 'űrt,ürességet' érez az életében,mivel a bulik,piálás,nők mind csak időleges megoldást ad az élet dolgaira/múlandó örömöket ad.

Ez mint múlandó dolog,egy ideig lehet őket élvezni de ha vége szakad ezeknek,akkor mire mész vele? Válaszd inkább az Örök Életet! - Örökké örülni,Istennel lenni a mennyben

nem csodálatos?Ott minden jó,minden szép. Sőt! - Földi élet mennyivel jobb és könnyeb ha veled van a leghatalmasabb Isten aki teremtette az egész világot és szeret TÉGED.

Isten mindig velünk lesz ha kérjük erre és az Ő akaratát próbáljuk tenni.Bűn nélkül úgy sem fogunk tudni élni hívőként is fogunk elkövetni bűnöket,de ha folyamatosan egy Istenfélő

életre fogsz törekedni,akkor Isten ezeket is megbocsátja. És veled lesz minden napon...megsegít,megáld,megtart,megőriz,megszabadít pl:cigaretta függőségtől,meggyógyít - ISTEN MÉG A RÁKOS HALÁLOS BETEGEKET IS MEG TUDJA GYÓGYÍTANI!

Istennek semmi nem lehetetlen! És ez az Úr a leghatalmasabb Isten veled van ebben az életben akkor hidd el nagyon jó lesz!

Csak szólj Istenhez,kezdj el beszélni hozzá és Ő válaszolni fog!


A lényeg: Akármilyen bűnt követtél,komolyan és tiszta szívvel odamész Istenhez Ő megbocsátja bűneidet és ha kéred arra,akkor mindig veled lesz és megsegít. Elkezded olvasni

a Bibliát elkezdesz egy Istenfélő életet akkor figyeld meg folyamatosan jó dolgok fognak történni veled. Akármilyen nehéz helyzetben vagy/leszel Istennek mindenre van megoldása!

Térj meg!Változtasd meg a gondolkozásodat,kezd el azt tenni amit jónak lát Isten - Bibliában benne van minden.


Hidd el megéri


Tipp: Először János evangéliumát olvassátok.

2011. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, talán én vagyok-e az egyetlen, de nekem ez az oldal sokat segített :) bár nem ez volt az indítófonal, de a sok hasznos válaszadónak köszönhetően sokkal elébb jutottam. Köszönet azoknak, akik ide mindig feljárnak és próbálnak hasznos válaszokat adni a "népnek".. :)
2011. febr. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tyler913 ***** válasza:

Nem hinnem,hogy sokan,bar ha 1 is megter,mar megerte a szajtepes:)

Egyebkent szerintem altalanos problema,hogy egyesek merfoldes hosszu,bibliai igekkel teletuzdelt valaszokat linkelnek,amelyek mar hosszra is elrettentoek,plane,ha az adott kerdesre 78 valasz erkezett...

Raadasul tenyleg azt latom,hogy az emberek elbeszelnek egymas mellett.En pl. hivo vagyok,de nem probalok egy ateistat meggyozni bibliai igekre alapozva,mert tudom,hogy az az o szamara nem erv,inkabb igyekszem megerteni,o hogy gondolkozik,hogy ezaltal is okuljak.

2011. febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:01"


Ez csak arra bizonyíték, hogy a leghatékonyabb módszer arra, hogy az emberek mindig azt higgyék az ő korukról szól a jóslatod: JÓSOLD AZT HOGY AKKOR MINDEN SZAR LESZ!!! :D


Bejött Jézusnak, Nostradamus-nak... ;) De sajnos ez csak az emberi gondolkodásról mond el valamit nem a jóslatok igazságtartalmáról. :D

2011. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy ennek az oldalnak nem az a célja, hogy embereket megtérítsen, hanem az, hogy adott kérdésekre, adott válaszokat adjon. Ha egy kérdésre jó válasz érkezett, és a kérdező szeretne tovább beszélgetni a válaszadóval, akkor erre is van lehetőség a privát üzenet által.


Én már nagyon sok privát üzenetet kaptam, többekkel azóta is párbeszédet folytatunk, és hiszek abban, hogy ez segít nekik közelebb kerülni az Istenhez. Nem célom senkit sem megtéríteni, csupán a magvetést szeretném elvégezni, és Isten majd gondoskodik az aratásról.


Üdv. Péter

2011. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!