Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veronikának hivták azt a nöt...

Veronikának hivták azt a nöt aki jézus kezébe kendöt adott a kereszt uton?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2011. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
igen, "Veronika kendője" fogalommá is vált a keresztények számára
2011. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kzs ***** válasza:
20%

Az előbbi válaszadó hozzászólására:


Tudod, én keresztény vagyok, és ez a "Veronika kendője" teljességel ismeretlen számomra...

Valószínűleg azért, mert se Veronika, sem pedig ez a kendő nem szerepel a Bibliában.

És minthogy nincs szó róla, az egész történet nem más, mint legenda, aminek abszolút nincs köze a valósághoz.

2011. nov. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Szervusz!


Veronika nem bibliai alak, tehat ez a tortenet nem szerepel a Szentirasban. Veronika legendaja nem mas, mint egy katolikus ahitatgyakorlat a Jezus szenvedeset bemutato Keresztut egyik szereploje. A Veronika nev tobb mint valoszinu, hogy a latin "vera icon" (valodi kepmas) kifejezesbol szarmazik. A legenda onnan szarmazik, hogy az egyhaz birtokaban van olyan targy, amint Jezus emberi vonasait megorizte. Ez a relikvia nem mas, mint az 525-ben Edessaban felbukkant, majd 1204-ben Konstantinapolyban eltunt mandilionnal, vagyis a korabeli hit szerint Jezus arcvonasait megorokito kendovel. Tobb mint valoszinu viszont, hogy ez a relikvia azonos a torinoi lepellel - tehat egy es ugyanazon dologrol van szo - mivel ha a leplet hosszaban kettebe hajtjuk majd ismet negyet keresztben (ahogy azt az akkori idokben taroltak), akkor egy olyan 54x110 cm kepet kapunk, aminek a kozepen egy arc vonasai vehetoek ki.


Remelem segitettem.

2011. nov. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Én őróla kaptam a nevem :) Anyukám számára - nem keresztény - a Veronika név egyet jelent az irgalommal és a jósággal. Azt szerette volna, ha ilyen lánya lesz :)
2011. nov. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%

Jézus soha nem létezett semmilyen formában. Egy fiktív zsidó karakter. Valójában egy erőteljes gondolatforma, amelybe a zsidó mágusok irányítják a hívők energiáit.


Az egész kereszténység egy átverés és zsidó invenció. Azért hozták létre, hogy spirituálisan lepusztítsák és rabszolgasorba taszítsák a dzsentil (nem zsidó) emberiséget.


Olvasd el az összes írást és ajánlott blogot itt:


keresztenysegleleplezese.wordpress.com/az-igazsag-jezus-krisztusrol/


Tehát "Veronika" NEM adott kendőt "Jézusnak", mivel ez egy kitalált történet kitalált karakterekkel. A Veronika nevet mint ahogy sok minden mást is a zsidó bibliában, LOPTÁK.


A Veronika név a latin verziója az eredeti ógörög Berenice-nek vagy Bereniké-nek, ami azt jelenti: győzelmet hozó.

Ferre Niké, szó szerint.


De igazmondót is jelent.


Eredetileg egy ősi pogány név, amit felhasználtak a zsidók.

2015. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minket annó akkor átvágtak?

Lepelről 1 origós cikk megjelent, hogy vizsgálták...

2017. dec. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!