Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha számomra nem leányálom a...

Ha számomra nem leányálom a templombajárás, de keresztény, istenhívő ember vagyok, akkor én bűnt követek ez?

Figyelt kérdés

ez csak egy őszinte vélemény amin szeretnék változtatni ,azt szeretném hogy nagyobb kedvel mehessek templomba ,vagy az emberek többsége mindig úgy megy templomba ,hogy na végre vége?


én nem szeretném így, utoljára 4 hónapja voltam


2011. márc. 1. 21:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Én nem járok templomba, de ettől vallásosnak tartom magam. A legtöbb ember másokon csámcsogni jár templomba, és hogy feljegyezzék ki nem volt...Egyes tiszteletesekről is van véleményem, szóval inkább ünnepekkor megyek templomba...
2011. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményed:)
2011. márc. 1. 21:25
 3/20 anonim ***** válasza:

Mikor hitvesoktatásra jártunk ott igen mondogatta az Atya (aki mellesleg rettentő jó fej volt), hogy mennyire fontos a templomba járás, meg hogy igazi bűnbocsánatot csak akkor nyerhetünk, ha a keresztény papnak gyónunk aki feloldoz bennünket.

Vallásosnak neveltek, elsőáldozó is voltam, még sincs lelkiismeret furdalásom, hogy évek óta nem járok templomba se gyónni, se misére.

Úgy gondolom nem attól leszek jó ember, ha vasárnap elmegyek az Istentiszteletre, hanem ha úgy élem az életem ahogy az Istennek tetsző.

Ritkán szoktam imádkozni, így ilyen értelemben nem gyakorlom igazán a vallást, mégis néha úgy érzem, jó lenne elmenni templomba egy szentmisére.


Így teljesen más, mintha "kötelességből", szinte már kényszerből mennék csak azért, mert belém nevelték, hogy bűnt követek el azzal, ha nem járok rendszeresen.

Mindent csak szívből tegyünk amit jónak látunk és akkor cselekszünk helyesen.

2011. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
én is így gondolom hogy helyesebb az mikor belülről jön az érzés hogy "most el kell menjek" mintha rá lennél kényszerítve
2011. márc. 1. 21:36
 5/20 bumbi02 ***** válasza:
52%
ateista vagyok.. viszont attól hogy nem jársz templomba még lehetsz keresztényi, lehetsz vallásos..nem követsz el bűnt.. ki nem állhatom az egészet, viszont olvass bele a Bibliába... a Bibliába nem hogy nem írják elő hogy járj tisztességesen templomba de igazából még ekkora szervezetet se írtak elő mint ami ma megy... maga az egyház az egy üzlet amit a vallásra épitettek.. vallásos az ember lehet otthon is az ágysarkánál...
2011. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én hívő vagyok és nagyon fontos a számomra, hogy minden vasárnap hallgassak istentiszteletet (eddig eljártam, de most babám született, így csak hallgatom). Sajnos nekem is volt rossz élményem, hogy érthetetlen, értelmetlen volt az igehirdetés, de az csodálatos dolog, amikor Isten megszólít az igehirdetésen keresztül, "elmondja" a véleményét rólam, "hozzászól" a problémáimhoz, tanácsot ad, felüdít.

Vasárnap más magyarázatát hallgatni a Bibliáról nagy segítség, hogy ne szürküljek bele a magam gondolati köreibe.

Ha tényleg fontos neked ez az egész, szerintem kezdj el keresni egy olyan helyet, ahol meg tud szólítani Isten. Próbálj más gyülekezetekbe is elmenni. (Ez már önmagában egy szellemi kaland, ha más hasznod nem lesz belőle: érdekesség.) Én református vagyok, de szívesen meghallgatok pl. egy baptista istentiszteletet is, mert olyan őszinte, közvetlen, egyáltalán nem papír-, hanem életszagú!

2011. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én keresztény katolikus létemre rég voltam templomban, de nem is bánom.

Fura, mintha ez is bálványimádás lenne, de más megközelítésből közösség kovácsoló szerepe is lehet.

Ettől függetlenül azt vallom, hogy jelenleg, ez csupán anyagi dolog, Istenhez való fohászkodás meg lelki eredetű, így otthon is el tudod végezni az Isten tiszteletet, meg úgy is, hogy erkölcsösen viselkedsz.

2011. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Fontos a testvérekkel való közösség.
2011. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Református vagyok, 19 éves korom óta járok templomba. Hozzátartozik az életemhez, a vasárnapjaimhoz az istentisztelet.Élmény együtt énekelni, igét hallgatni a gyülekezettel.Jó közösségünk van, a lelkész is hiteles ember. Élmény számomra a templomba járás, és "beszélgetős" bibliaórára is járok.Kell a közösség, egyedül otthon nem olyan!Az Istennel való kapcsolat megőrzésében segít az istentisztelet, szól hozzánk ebben az Úr, fontos ott lenni.De igehirdetőtől is függ természetesen.Próbálj keresni egy jobb gyülekezetet, olyan igehirdetőt, akit tényleg élmény hallgatni!Ha katolikus vagy és pesti, javaslom Pál Ferenc atyát! Keress rá a neten, vannak fenn előadásai.
2011. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha nem jó a templomban és unalmas az istentisztelet az nem biztos hogy csak a te hibád. Keress egy olyan közösséget ahol jól érzed magad és ahová örömmel mész.

Nekem ez a mostani a negyedik gyülekezet életemben. Egyből költözés miatt jöttünk el, de a másik kettőből pont azért mert nem volt jó. A mostaniba lassan nyolc éve járok és abba lennék belebetegedve ha nem mehetnék.

Számomra fontos, hogy Isten megszólítson az igehirdetésből/prédikációból, hogy ha rossz felé megyek akkor legyen aki odajön és rámszól nem hagy belemenni a hülyeségbe. Fontos a testvéri közösség, hogy tudják ki vagyok, mi van velem és legyen pár közelebbi kapcsolatom, tudjak beszélgetni a többi gyülekezeti taggal. A jelenlegi pont ilyen gyülekezet.

Amiért máshonnan eljöttem annak több oka is volt, pl. hideg kiráz az olyan istentiszteletről amely arról szól, hogy bemegyünk a templomba a pap/lelkész elmondja a mondandóját aztán mindenki elmegy haza, azt se tudom kit hogy hívnak. Azt se szeretem mikor az igehirdetés nem a Bibliáról, a megtérésről vagy a keresztény életvitelről szól érthető módon, hanem a pap saját műveltségét mutogatja és irodalmi idézetekről prédikál esetleg olyan kacifántos nyelvezettel amit ember meg nem ért. Miért nem lehet normálisan beszélni ahogy a mindennapokban is? Na mindegy nem akarok túlzottan elkanyarodni, a lényeg, hogy keress egy jó gyülekezetet. :)

2011. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!