Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Ti meggyónjátok...

Katolikusok! Ti meggyónjátok ha önkielégítetek?

Figyelt kérdés
Minden egyes gyónás alkalmával meggyónjátok azt is? És hogy monjátok? "Paráználkodtam"? Mert én már évek óta nem voltam gyónni,de most el akarok menni... de ez olyan ciki :/:/
2011. márc. 6. 14:11
 1/8 anonim válasza:
Uram, önkielégitek.
2011. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem kell meggyónni hiszen ez nem bűn.Mondjuk ,ha belegondolunk sok ezer kis ártatlan csemetét ölünk meg minden alkalommal.Én azt mondom ez magánügyed és nem tartozik az úrra.Hogyha baja van vele akkor úgyis ad jeleket ,hogy ezt nem kéne.
2011. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a "paráználkodtam" teljesen jó. Nem kell részletezni a papnak, hogy mással-e, vagy egyedül, meg hol és mikor, lényeg, hogy te tudod, hogy miről beszélsz. Szerintem.
2011. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, meg kell gyónni. Ilyen kérdésekben is segít egy gyónásra felkészítő lelkitükör. Lelkitükröket találsz a neten is, vagy vegyél egy olyan imakönyvet, amiben van.


A maszturbálást például így tudod meggyónni:

- Vétkeztem a tisztaság ellen, önmagammal.

- Tisztátalanságot cselekedtem önmagammal.

- Vétkeztem a hatodik parancsolat ellen, saját magammal.


De kimondatod nyugodtan így is:


- Maszturbáltam.

- Önkielégítést végeztem.

- Onanizáltam.


Tessék, itt van lelkitükör:

[link]

Itt van több is:

[link]

2011. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell részletezni a papnak, hogy mással-e, vagy egyedül, meg hol és mikor, lényeg, hogy te tudod, hogy miről beszélsz. Szerintem."


Rosszul tudod. Meg kell gyónni, hogy magaddal vagy mással-e, és hogy hányszor vagy milyen gyakorisággal.

De a pap úgyis rákérdez majd, ha valamiről többet kell mondanod.

(Ha csak az lenne a lényeg, hogy Te tudod, mit vétkeztél, akkor nem lenne szükség a gyónás szentségére.)

2011. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaz. Csak úgy gondoltam, hogy miközben meggyónom, úgyis arra gondolok, még ha nem is mondom ki így explicit, és akkor így ezáltal Isten is tudja, hogy éppen azt gyónom meg. De teljesen igaz, a gyónás nem arról szól, hogy magamban elmélkedek, hol is követtem el bűnt.
2011. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tessék: [link]
2011. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen meggyónni? A szexuális kielégülés is ugyanolyan természetes szükséglet mint az étkezés vagy az alvás, max nem olyan gyakori. (bár ez hormonoktól függ) Ugyanúgy hozzátartozik az életünkhöz, a része, és ezen nincs mit szégyelni. Természetes, hogy kielégületlen ember ingerlékeny, akárcsak ha éhes vagy kimerült. Ha isten bűnnek tartaná a szexualitást, akkor nem így oldotta volna meg a szaporodást, vagy nem élveznénk annyira...
2011. márc. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!