Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adott egy férfi, aki muszlimna...

Adott egy férfi, aki muszlimnak tartja magát. Részletek alább. Aki ért ehhez, kérem reagáljon, mert én már nem értek semmit?

Figyelt kérdés
Szóval a férfi házas. A feleségétöl (szintén muszlim) elvált, majd visszament hozzá, azért, mert abból az országból, ahol él, kiutasították volna, ha nem igy tesz. (Kérdésre kifejtem, hogy miért). Ennek a muszlim férfinek, aki amúgy napi 5ször (minimum) imadkozik, szigorúan betartja a Ramadant, baratnöje van, teljes titokban, 1 éve. A férfi dohányzik, az európai barátnövel iszogat, ha úgy adódik. Füllent, ha érdeke úgy szolgálja, kiharcolja az igazát. Saját maga szerint ö hithü igazi muszlim, de kérdem én (a barátnö), mi ez? mert tudtommal a Korán tele erkölcsi szabályozásokkal, és tiltja a feleség megcsalását, a dohányzást, az alkoholt, a másik ember kihasználását... igen, lehet 4 felesége a muszlim férfinak. de barátnöje nem!!! akkor most ö micsoda? csak egy álszent? én egyre inkább így érzem...
2011. márc. 10. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi más lenne? Te meg elég buta voltál, ha belementél egy ilyen kapcsolatban.
2011. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gáz, de azt hiszem igazad van. Hülye voltam.
2011. márc. 10. 00:14
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Az elsővel ellentétben nem a kapcsolatot minősíteném, hanem a kérdésre válaszolnék.


Lehet, hogy valóban álszent alak, de az is lehet, hogy a maga módján értelmezi a vallást. Lehet igaz hívő, annak ellenére nem annyira vallásos. Nézd csak meg, a keresztények között is vannak olyanok, akik minden nap imádkoznak, valóban hisznek Istenben, de pl. a böjtöt nem tartják. Ők se igaz keresztények?

Vagy a zsidó vallásban is megannyi fajta ember van. Pl. ott vannak az orthodox hasszidok, de nem ők a többség.

A leírásod alapján nem nagyon lehet még eldönteni. Nem is biztos, hogy jopgunk van eldönteni mások vallásosságát.

2011. márc. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem biztos hogy álszent. Attól még, hogy szigorú a vallása, ő is ember. Meg kell tagadja a vallását, csak azért, mert elkövet egy hibát, vagy mégegyet, vagy folyamatosan bűnösen él? Szerintem nem. Ha még a vallását (vagy ha úgy tetszik: erkölcsi kódexét) is megtagadná, akkor totál elveszne.


De ahogy írták, az is benne van a pakliban, hogy csak szabadon értelmezi a vallását.


Egyébként ki lehetne elemezni ugyanígy a keresztényeket, de az ateistákat is, akiknek "saját" erkölcsi kódexük van. Mindenki tesz néha olyat amit később megbán, vagy amin őrlődik. Az életben nem lehet hibák nélkül élni, ez egy ilyen világ. Van amit felismerünk hamar, és ki is javítjuk, van amit nem veszünk észre, van amit felismerünk, de sokáig nem javítjuk ki.

2011. márc. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem sokan tartják be a korán szabályzatot, mert azis benne van, hogy zenét se hallgathatnának mert vannak olyan dalok ugyebár ami rákészteti az ember a testi kapcsolatra buzdítja más szóval de mégis teszik, én nekem 1,5 évig volt titokban egy iszlám barátnőm, és mit ne mondjak milyen törvényeket "szegett" meg miattam.
2011. márc. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tenyleg, nagyon hasznos volt mind, es elgondolkodtato.
2011. márc. 10. 10:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért a muszlim vallás sem egy irányzatú, vannak ott is siiták, szunniták stb., még szekták is., de az alapvető törvényeket be kell tartani. Pl. alkoholtilalom, a Ramadán böjt, az ötszöri ima, a mekkai zarándoklat. Aki ezeket sem tartja be, az ne mis valódi muszlim. Nézd meg, Dubajban sem ihat senki alkoholt! Még a más hitűek sem.
2011. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ő lehet, hogy nem is olyan igazi muszlim? Amúgy a koránt mohamed írta, és teljes szövegrészeket is vett át a Bibliából gondosan megváltoztatva a neveket...
2011. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy muszlim szomszédom, egy férfi, aki olykor szeretett piázgatni. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy is van ez, szabad-e ezt neki. Az volt rá a válasza, hogy Magyarországon szabad, otthon nem :) Különben ezt nem tőle hallottam először. Valamennyire átveszik a többség normarendszerét.
2011. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan kövezzetek meg, de az alapvető erkölcsi szabályokat sem otthon, sem más országban nem lehet megszegni,mert akkor csak képmutató vagy, semmi más. Értem én a vallásos viselkedést, öltözködést, még az alkohol is beleférne, de a felesége megcsalása szerintem semmiképp sem.

Igen, a vallást lehet liberálisan értelmezni, de vannak szabályok, amiket nem kerülhetsz ki: pl ne ölj, ne lopj, NE TÖRJ HÁZASSÁGOT....Más országban sem.

2011. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!