Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ószövetségben olvassuk,...

Az ószövetségben olvassuk, hogy Isten nem ossza meg az Ő dicsőségét mással. Az Újszövetségben pedig nagyonsok helyen olvassuk, hogy Jézus Krisztusé a dicsőség örökön örökké. Most vagy Jézus is Isten? Vagy a biblia hazudik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
3 rész : atya , fiú , szentlélek ^^
2011. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Miért háborognak a nemzetek? A népek miért kovácsolnak hiú terveket?

A föld királyai fölkelnek, nagyjai összeesküsznek az Úr ellen és Fölkentje ellen:

"Törjük össze bilincsüket, tépjük szét rabláncukat!"

Aki az égben lakik, az mosolyog rajtuk, kineveti őket az Úr.

De egyszer majd haraggal fordul feléjük, és kemény szót intéz hozzájuk:

"Én szenteltem fel Királyomat a Sionon, szent hegyemen."

Az Úr végzését hirdetem; Ő így szólt hozzám: "A Fiam vagy, ma adtam neked életet.

Kérd tőlem, és örökségül adom neked a népeket, birtokodul a föld határait.

Vasvesszővel verheted őket, és mint a cserépedényt, összetörheted."

Nos, királyok, térjetek észre, föld urai, hadd intselek benneteket!" (Zsolt, 2, 1-11)


"Ezért az Úr maga ad nektek jelet: Íme, a szűz fogan, fiút szül, és Immánuelnek nevezi el.

Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten."

2011. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem ossza, hanem osztja
2011. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


A Biblia szerint, az Atya Istent soha senki nem látta, az egyszülött fiú, aki a kebelében van, az jelentette ki őt. Az Ószövetségben, mint orcájának angyala, Ő jelenik meg minden esetben. Ő látogatta meg Ábrahámot, Ő küzdött Jákobbal, aki az Ő dicsőségét látta, vagy Mózes is, aki Isten dicsőségét látta Jézussal beszélt szemtől szemben, mint ember szokott szólani a barátjával. És végül az ő dicsőségét látta Ézsaiás, mikor beszélt ő felőle, ahogyan János apostol hivatkozik rá.


Üdv. Péter

2011. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Isten mindenkivel megosztja a dicsőségét,aki kéri ezt,és hajlandó tenni is érte.pont ezért ő az Isten; azzal,hogy mindenkinek megmutatja magát,kinyilvánítja,hogy nem önző,nem fukar,nem irigy,hanem mindenkire kiárad.a dicsőség nem kizárólag Jézus Krisztusé örökkön örökké,mindenkinek adott a lehetőség,és eljuthat olyan szintre is,mint Jézus.és igen,Jézus Isten,de ez nemcsak egyedül neki adatott meg.mindenki Isten.
2011. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!