Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt az életetekben ember,...

Volt az életetekben ember, akitől kirázott a hideg és neki is antipatikus voltál? Hogy lehet az ilyent megszeretni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt, de szerintem ezzel nincs semmi baj, nem kell mindenkit szeretni.
2011. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen: anyósom ...
2011. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nagyon megosztó egyéniség vagyok, amolyan Eric Cartman-féle (persze nem külsőleg). Úgyhogy engem ezren szeretnek, de talán még többen utálnak, s örülök neki, mert utálnám, ha csak közömbös lennék bárkinek is.

Akitől engem ráz ki a hideg, természetesen olyan is van. Sunyi, alakoskodó, behízelgő, közönyös embereket nem szoktam csípni.

2011. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszeretni talán nem fontos. Tisztelni azonban lehet. Elfogadni azt, hogy ő olyan, amilyen, Te is olyan vagy, és ezzel nincs semmi gond. Ami szerintem kártékony, az az indulat és a düh amiatt, hogy valaki nem olyan, amilyennek én szeretném, és meg akarom változtatni. Ha ezek helyett át tudod élni az elfogadást, az már teljesen rendben van.
2011. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a lenyeg, hogy tiszteld, mint embert es probald meg megerteni, hogy o valoszinuleg mas kornyezetben nott fel, mas az ertekrendje es azert mas, mint te. Ettol meg nem rosszabb ember, csak nagyon masok vagytok. Sajnos mindenkit nem lehet szeretni, nem tud az ember mindenkivel egy hullamhosszra kerulni es nem szabad eroltetni, mert ugysem lesz semmi jo belole.
2011. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Róm 12:17 Senkinek gonoszért gonosszal ne fizessetek. A tisztességre gondotok legyen minden ember előtt.

Róm 12:18 Ha lehetséges, AMENNYIRE RAJTATOK ÁLL , minden emberrel békességesen éljetek.

2011. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pelgrim ***** válasza:
Igen volt ilyen, több is. És valóban, jóindulattal, őszinteséggel és elszántsággal lehet váltóztatni egy ilyen áldatlan viszonyon.
2011. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsd el, hogy az ógörögben négy szó van a szeretetre, és nem mind fejez ki "érzelmet". Az, hogy megadd a tiszteletet és úgy beszélj másokkal, ahogy te is evárod tőlük, elég ahoz hogy szeresd ellenségedet is. A kulcsszó egyébként: a megbocsátás. Amíg meg tudsz bocsátani, nincs baj.
2011. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt több ilyen első benyomásom - viszont, miután egyszer rászántuk magunkat, és leültünk beszélgetni, ez szinte mindig megváltozott (egy ember van, akivel kölcsönösen nem szívleljük egymást, de még vele is jó képet vágunk egymáshoz).
2011. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A nagynénémékkel is ez volt még régen. A nagymamán rühellte a srácot, de okkal mert ő egész nap csak punnyadt meg motorozgatott. Egyébként nagyon kedves ember volt csak lusta. Tehát én azt tudom ajánlani, hogy legyél nagyon nagyon udvarias, rá se nézz a párodra amikor ő is veletek van és ne mutasd ki hogy utálod, inkább mosolyogj. :)
2011. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!