Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hányszor járt Jézus Gadara...

Hányszor járt Jézus Gadara területén? Csak egyszer, mikor kiűzte a "légiót"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Gadara, a Galileai-tengertől DK-re van.

Meggyógyít két, démontól megszállt embert; a démonok megszállják a disznókat.

Máté 8:28–34 Márk 5:1–20 Lukács 8:26–39

2011. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Akár többször is járhatott, de a Biblia csak ezt az eseményt említi.
2011. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha valaki végigtekint Jézus három és fél éves szolgálatán, akkor azt láthatja, hogy elég feszített ütemben végezte ezt a szolgálatot. Az evangéliumok alapján szépen összerakható ez az idő, és ez alapján rekonstruálható az az útvonal is amit bejárt.


A gadarai látogatása a 29. tavaszától 30 őszéig tartó nagy galileai szolgálatának második szakaszában, annak is a középső részében történt meg. Bár Galileában többször is járt, ha valaki végigkiséri az útvonalakat, akkor láthatja a bibliai leírások alapján, hogy ezt a területet többet nem érintette.


Üdv. Péter

2011. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Egy prédikációhoz kell, amit most írok, és én magam is úgy tudom, hogy csak egyetlen egyszer járt ott, csak ezt féltem bevonni az Igehirdetés üzenetébe, hátha mégis tévedek.

Érdekes összevetni a Lk8 alapján a két kérést. A meggyógyított megszállott azt kérte, hogy vele maradhasson, Gadara népe pedig azt, hogy távozzon közülük.

Eredmény: A megszállott vitte Jézus jó hírét, Gadara városa pedig ma Umm Queis, egy romváros.

A Jézussal való találkozás sosem eredménytelen.. :)

Mindegy, nem prédikálok, egyébként is egy 30-40 perces prédikáció :)

Köszi mindenkinek, Áldások! :)

Üdv: Péter

2011. ápr. 5. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!