Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halvaszületett dolog, vagy...

Halvaszületett dolog, vagy sem a karizmatikus katolikusság?

Figyelt kérdés
A blahán szoktak osztogatni szórólapot karizmatikus katolikusok, és nem igazán értem a dolgot, hiszen a katolikusok minden karizmatikus felekezetet szektának tartanak. Ha mégis jól működő karizmatikus, a Szent Lélek munkája nem szorítja háttérbe a katolicizmusra jellemző elemeket? Tapasztalat ezzel kapcsolatban?
2011. ápr. 5. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Én elsősorban kereszténynek szeretném mondani magam, mert így a görög-keleti és a protestáns testvérekkel is egységet vállalhatok (sőt a pünkösdista gyülekezettel is), de egyébként katolikusnak vagyok keresztelve és karizmatikusnak vallom magam.

Nem hinném hogy halva született dolog lenne, például ismerek olyan karizmatikus reformátust aki áttért katolikusra azért hogy szentségekhez járulhasson.

Én nem ismerek olyan katolikust aki így gondolkodna (hogy minden karizmatikus szektás).

2011. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A most végzett Élet a Lélekben szemináriumon tömve volt a terem egyébként, nagyon sok áldást és csodát kaptunk a szeminárium ideje alatt.
2011. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez a karizmatikusság eleve egy tévút, az Egyháznak önmaga hagyományaihoz kell visszatalálnia, nem pedig átvenni a (neo)protestáns kultusz elemeit. Olvasnivaló:

* [link]

* [link]

2011. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A keresztények eleinte mind karizmatikusok voltak. Sokkal helyénvalóbb lenne ha minden keresztény karizmatikus lenne, és a nem-karizmatikusokra lenne valami külön jelző amivel meg lennének különböztetve, és nem fordítva.
2011. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


Sokan gondolják, hogy a katolicizmus és a karizmatikusság kizárják egymást. De nézzünk a szó jelentésére: karizmatikus, a Szentlélek adományait (karizmáira) magáévá tevő, tehát bármelyik felekezet kiemelheti ezt a vonalat, így beleértve a katolicizmust követőket is. Tehát tanításaik ugyanazok, de a fentiek miatt II. János Pál pápa felismerte benne a lehetőséget, ahogy az Egyház megújulhat és áldását is adta rá. A Szentlélek munkája pedig nem szoríthatja háttérbe az Egyházat, hisz a katolikusok azt vallják, hogy: 1. eleve ő őrködik fölötte pl.: a pápaválasztásnál sugalmaz, 2. valamint megakadályozza, hogy a pápa tévedést hirdessen.

Remélem segíthettem!


Kakasbárány BLOG

[link]

2011. ápr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház nem tartja a karizmatikus közösségeket szektának! Nézz csak utána, II. János Pál és XVI. Benedek pápa is támogatón szól hozzájuk.
2011. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!