Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az aug 20-ai (római katolikus)...

Az aug 20-ai (római katolikus) misére berohant egy közember aki üvöltözve azt állította magáról, hogy ő Jézus, aki újból eljött. A biztonsági őrökkel kizavartatták. Ha karizmatikus istentisztelet lett volna, akkor hittek volna neki az emberek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 16:46
 1/9 bix ***** válasza:
72%
kizárt. naponta visznek embereket ezen a porgolyón diliházba mert azt hiszik hogy kiizzadták elvist, vagy épp ők mikiegér 34. reinkarnációi. valszeg a mélyen vallásos emberek se elégednének meg azzal hogy besétál, mondjuk ba belebeg a nyitott ablakon és glóriával a fején meg mögötte egy két angyali kórussal elkezd villámokat szórni akkor én is hajlanék arra hogy talán létezhet valami felsőbbrendű isten.
2011. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Hittek volna neki, ha eléggé karizmatikus.
2011. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Így van, ha eléggé karizmatikus akkor igen.

De egy olyan ember nem ilyen fellépést hajtott volna végre, egy ilyet bármilyen hülye végre tud hajtani.

Annak lenne esze, h olyat csináljon, ami megindítja az embereket.

2011. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő lett volna,nem üvöltözik,és hangoztatja magáról.
2011. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Én karizmatikus istentiszteletekre szoktam járni, de biztos vagyok benne, hogy még egy berepülő férfiról se hinnénk el, hogy ő Jézus. :) Ő ugyanis pontosan megmondta, hogy milyen lesz az, amikor legközelebb eljön, és én hiszek neki:


"Máté 24:23-27. Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is. Ímé eleve megmondottam néktek. Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van; ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek. Mert amiképpen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is."


Illetve:

"Máté 24:37-41. Amiképpen pedig a Noé napjaiban vala, aképpen lesz az ember Fiának eljövetele is. Mert amiképpen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, amelyen Noé a bárkába méne. És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: aképpen lesz az ember Fiának eljövetele is. Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik. Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik."


"1Thess 5:2-4. Mert igen jól tudjátok ti magatok, hogy az Úrnak napja úgy jő el, mint a tolvaj éjjel. Mert amikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképpen meg nem menekednek. De ti, atyámfiai, nem vagytok sötétségben, hogy [az] a nap tolvaj módra lep[het]ne meg titeket."


Bár karizmatikus istentisztelet is sokféle van, és sokfélét taníthatnak ilyen címszó alatt, de úgy gondolom, hogy a többségükben úgy tanítanak Jézus visszajöveteléről, ahogy ezekben az igékben van leírva. Márpedig ebből az látszik, hogy nem lesz szükség azt kérdezgetni, hogy "ez most az a nap? ez most Ő?", és teológiai vitát folytatni róla, mert teljesen nyilvánvaló lesz. :) Akik itt maradnak, azok is tudni fogják, akik "felvétetnek", azok is.

2011. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
erről nem hallottam, de nagyon érdekelne. Küldenél a hírről egy linket?
2011. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hír: [link]

Videó: [link]

2011. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Akkor most külföld vagy belföld?


Ez csak egy bohóc, nem komoly. Szerintem fogadásból csinálta, vagy hasonló......

2011. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha valóban Jézus lett volna akkor nem lett volna szüksége megafonra :)


"Mert amiképpen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is."


Ez nagyjából illik a nagy figyelmeztetés próféciákra.

2011. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!