Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell átvenni a lélekvánd...

Miért kell átvenni a lélekvándorlást, újraleszületést, stb. Szerintetek buddháék is elkezdtek hinni az örökéletben? Az egész világ megvan kergülve.

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek?
2011. ápr. 6. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Talan olvasd el a Buddha tanitasait.
2011. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az emberek félnek a haláltól. Jól teszik.
2011. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Elolvastam, de miért higgyek benne?

Nekem az a bajom, hogy csak feltételezések vannak, hiszen ezért hit. De nemcsak a vallást vettük át, nagyon sok mindent.És ha volt előző életem, miért nem emlékszem rá? (Egyikre sem.) És ha újraszületünk, hogy találkozhatunk az elhunytakkal? Csomó megválaszolatlan kérdés.

2011. ápr. 6. 11:14
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért mondom, a buddhizmus lóg a levegőben.

Keresztények meg nem veszik át a lélekvándorlást. A Bibliában sincs benne, hozzá tenni, elvenni abból nem lehet. Úgyhogy nyugi, nem keveredett meg a világ!

2011. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én nem félek a haláltól! A fosósakat nem szereti Isten, csak a bátor embereket. A félők és paráznák egy szinten vannak.
2011. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A buddhisták nem kezdtek el hinni az örök életben, de sokan örömmel vették, hogy nemcsak egy életük lehet, hiszen élni jó. Holott a buddhizmus szerint az élet csak szenvedés, és a legjobb megszabadulni tőle.
2011. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem, vagyis nem. Ha nem emlékszem az előző életemre, akkor miért jó nekem, hogy már volt pár darab?
2011. ápr. 6. 11:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem az a jó, hogy élt már, hanem az, hogy fog még élni, tehát most még lehet rosszalkodni, vagy egy újabb, jobb életre várni, bár az előbbit még maguknak sem vallják be.
2011. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs megkergülve a világ,ezen az alapon, anno amikor a kereszténység terjedni kezdett, is kérdezhette volna ezt egy római, aki hitt a maga isteneiben. Szabad vallás gyakorlás van, tehát vallásszabadság, mindenki olyat vesz fel, ami az értékrendjének megfelel.

NEM KELL SEMMIT ÁTVENNI.

Ha emlékeznél előző életeidre, ahol talán egy kegyetlen gyilkos voltál, miért lenne az jó neked?? épp ez a lényege, hogy tiszta lappal kezdesz, abból a szempontból, hogy nem kell elkövetned ugyanazokat a hibákat, valamint nem kell, hogy bűntudatod legyen egyes előző életeid miatt. Ugyanakkor az azokban elkövetett bűneid kihatással lesznek a jelen életedre.

2011. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az egzotikum hajszolása+a kultúra exportja.
2011. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!