Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a különböző vallások és hitvilágok istenei együtt uralkodnak a világ felett? Lehet, hogy Zeusz, Krisna, Buddha és Jézus együtt kakaózik?

Figyelt kérdés
akkor Jézus csak nem sértődik meg, ha áttérek a legjobb haverja vallására...vagy igen ?
2011. júl. 21. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Azt, hogy viccnek gyenge, legfeljebb a Humor rovatban állná mega helyét, ha meg komolyan gondolod, akkor vagy <15 vagy, vagy simán hülye.
2011. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha gyenge vagy ahhoz hogy felfogd hogy ez egy filozófiai kérdés volt kedves leegyszerűsített burokban hogy a hozzád hasonló gyökerekhez is eljusson akkor tudlak sajnálni
2011. júl. 21. 22:19
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha Isten létezik, nem hiszem, hogy bánja ha mást vallást választasz. Ha viszont csak a vallásod alapján küld a pokolra, nem azért amilyen életet éltél. Akkor köszönöm szépen inkább megyek a pokolba.
2011. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon ügyes visszavágás, biztos sokat gondolkodtál rajta. Csak ha kicsit érettebb lennél, megértenéd, hogy ez a kérdés egy baromság. A felsőbb erő nem olyan formában létezik, ahogy a közönséges ember a kicsi agyával azt elképzeli. Jézus meghalt, ha létezett egyáltalán és sose fogja meghallani, amit mondasz neki. És a többi isten is csak kitaláció. Nem hiszel nekem? Jó, akkor mászd meg az Olümposzt, ha neked és a görögöknek igazuk volt, akkor ott kell lennie Zeuszéknak. Ha megtalálod őket, csókoltasd őket a nevemben! Bár van egy sejtésem, hogy mit találsz ott.


Buddháról meg annyit, hogy ő sose tartotta magát istennek. Kérte is, hogy ne ő legyen a halála után a vallása központi alakja (amit természetesen nem tartottak be), mert ő csak egy tanító. Jézus se isten, és amennyire én tudom, sose tartotta magát annak. Ekkora műveltséggel akarsz te engem kioktatni? Persze, könnyebb, mint beismerni, hogy egy gyerekes hülyeséget kérdeztél.


Ja, és ha már a nagy eszeddel komolyan veszed a Bibliát (nyilván így van), akkor ajánlom ezt figyelmedbe: "Neked énelőttem más isteneid ne legyenek". Ha hiszel abban, hogy a Biblia isteni termék (amúgy nem az, de mindegy), akkor nyilván abban is hiszel, hogy aki írta, az jobban tudta nálad, tehát már itt megbukott a kérdésed. Egy keresztényben pontosan ezért fel sem merülhet, hogy más vallást válasszon.

2011. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
még mindig nem érted...
2011. júl. 22. 12:10
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

"Egy az Úr a te Istened!Rajtam kívül ne imádj más Isteneket!

"Mert én vagyok az Út ,az Igazság és az Élet!"

2011. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"még mindig nem érted..."


Jó ellenérv...

2011. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Kezdjük ott hogy szerintem nincs isten így ez lehetetlen. Az hogy együtt "uralkodnak" az meg egy hülyeség mert az istenek nem uralkodnak az emberek felett csak egyszerűen felettük állnak. Ha komolyan gondoltad hogy kakaóznak meg haverkodnak akkor túl sok South Parkot néztél de ha ezt csak ilyen vicces dolognak szántad, mint mondtam nem hinném.
2011. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nagyjából én is ezt mondtam, csak engem -feltethetőleg már a második mondatnál, úgy, hogy fel se fogta, mit írok-rögtön lepontozott a kis buzeráns.

első voltam

2011. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy ez a kérdés megérne egy hosszabb elmélkedést,de szerintem aki valóban hisz valamelyik vallásban,és igazán vallásos,az nem tesz fel ilyet.Véleményem szerint teljesen mindegy,hogy melyik vallást követed,hiszen a lényeg (pár dologtól/tanítástól eltekintve) nagyjából ugyan az.
2011. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!