Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy a nazarénus...

Igaz az, hogy a nazarénus vallású lányok csak szoknyában járhatnak? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2008. febr. 10. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért,de igaz.
2008. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal azért, mert a Bibliában valóban van olyan törvény, hogy mindenki a nemének megfelelően öltözködjön, és ők ezt ilyen szigorúan veszik. A vallásos zsidó nők sem hordhatnak nadrágot.
2008. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon vallásos nők más vallásban is általában szoknyát hordanak.
2008. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Részben igaz. Egészen pontosan: imaházbam nem jelennek meg nadrágban, köznapi viseletként azonban - városonként és családonként eltérő mértékben - részben elfogadott.

Az okokat más mások megírták: a biblia szerint nem illendő nőnek férfiruhában lenni. (más kérdés azonban, hogy manapság a nadrág nem feltétlen férfi viselet)

2008. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A legjobb barátnőm nazarénus.Ő mindig szoknyában és kendőben van. 13 vannak testvérek, s ő a legidősebb. A kicsi lányok még nadrágban járnak,h. meg ne fázzanak. Szoknyát azért húznak,h. a férfiaktól ilyen módon is különbözzenek.
2008. máj. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az én párom családja nazarénus, 6 lánytestvére, és szintén 6 fiútestvére van, tehát 13-an vannak. A legkisebb lány kivételével minden lány szoknyában, és kendőben jár mindig. A legkisebb még csak 12 éves, de ő is szoknyában jár, de még nem hord kendőt.
2009. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A férjem ilyen családból való és már én is járok gyülekezetbe. Csak a szoknya a megengedett kis korba nem de ha valaki megtér utána csak azt lehet nőknek hordani a biblia tanítása szerint.
2011. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
85%

Kedves elöttem szóló! Az szép dolog hogy jársz a nazarénusok gyülekezetébe. De kérlek beidéznéd ide a biblia nadrágviseletre vonatkozó ideézetét a nőkre nézve? :D

Szerintem Krisztus után több száz évre fejlesztették ki a mai értelemben vett nadrágot.

2012. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!