Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus pap kiléphet az...

Egy katolikus pap kiléphet az egyházból? Például családot alapít, stb.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kiléphet. Az egyház nem erőszakszervezet és nem szokás szerződésbe foglalni hogy az ember élete végéig egyedülálló marad és cölibátust fogad, de ha így is lenne, ennek megszegéséért szerintem egy bíróság sem büntetné meg.
2011. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiléphet, persze.
2011. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, ismertem is ilyet. Tanárom volt (abban a rövid időszakban, amíg egyházi iskolába jártam), de kilépett és megnősült.
2011. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiléphet, de mivel a keresztség és a papság szentség, amelyek eltörölhetetlen jelet írnak a lélekbe, attól még lényegében katolikus marad és pap marad, csak nem használja és nem használhatja többé papságát. Egyházi esküvője nem lehet, szentségileg házasságot érvénytelenítő körülmény a pappá szenteltség.

Világi életet viszont minden további nélkül élhet, nem kötelez az Egyház semmire. Házasodhat is polgárilag, viszont utána azt hiszem, nem áldozhat (ha egyáltalán akar).

2011. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De református templomban esküdhetne? Ott úrvacsorázhatna?
2011. ápr. 12. 23:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Remélem, nem egy református éppen pappal kavaró lány vagy...

Nem tudom, ezt egy református lelkésztől vagy egyházjogban jártas személytől kéne megkérdezni.

2011. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!