Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a Bibliában szereplő 144....

Kik a Bibliában szereplő 144. 000-ek? Úgy értem kik közül kerülnek ki és mi alapján, illetve mi lesz a szerepük?

Figyelt kérdés
Bibliát ismerő, hívő testvérek válaszát várom, köszönettel!
2009. márc. 4. 23:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%

Talán a szentekröl van szó. Úgy tudom, a szentek száma véges, összesen 144 ezer lehet.


De én is kíváncsi vagyok, hogy jól tudom-e.:)

2009. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem szentek. Szigorú szabályok vannak rá, hogy kik lehetnek ezek: kizárólag tiszta zsidó, tiszta életű, stb. Meg van szabva az is, hogy a 12 zsidó törzsből egyenlő arányban lesznek kiválasztva.

Szerintem már gyakorlatilag mind megvan (mármint mindegyik meghalt már). A többiek a Földön maradnak a haláluk után - akkor is, ha üdvözülni fognak.

Ők kerülnek egyedül a mennyekbe, ahol az isteni kórus tagjai lesznek.

2009. márc. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%

Mielőtt erre válaszolni lehetne a Biblia alapján, jó néhány dolgot el kell dönteni erről a számról.

Pl. csupán jelképes szám-e, mint egyesek állítják?


A válasz kikövetkeztethető abból, hogy a meghatározott 144 000-es szám említése után a Jelenések 7:9 egy ’nagy sokaságról’ beszél, „melyet senki nem volt képes megszámolni”. Ha a 144 000 nem szó szerint értendő, akkor a ’nagy sokasággal’ való szembeállítása értelmét veszti. A szám szó szerint vétele összhangban van Jézusnak a Máté 22:14-ben, az egek Királyságával kapcsolatban tett kijelentésével: „sokan vannak a meghívottak, de kevesen a választottak.”


Itt találkozunk egy másik fontos kérdéssel is: kik azok a "nagy sokaság"? Esetleg Ők is az égbe jutnak?

Róluk nem mondja azt a Jelenések könyve, mint a 144 000-ről, hogy ’a földről vették meg’ őket azért, hogy együtt legyenek Krisztussal az égi Sion-hegyen (Jel 14:1–3).


Amikor azt olvassuk róluk, hogy „a trón előtt és a Bárány előtt” állnak, ez nem feltétlenül valamilyen helyre, hanem elismert állapotukra utal. (Vesd össze: Lukács 21:36; Jelenések 6:17.) A „trón előtt” kifejezés (görögül: e·nó′pi·on tu thro′nu; szó szerint azt jelenti: ’a trón látóterében’) nem követeli meg, hogy az égben legyenek. Csupán Isten „látóterében” vannak, aki elmondja, hogy az égből látja az emberek fiait (Zsolt 11:4; vesd össze: Máté 25:31–33; Lukács 1:74, 75; Cselekedetek 10:33).

Tehát a 144 000 nyilván azokból áll, akik Krisztus "társuralkodói" lesznek, (mint "királyi papok") 1000 esztendeig az égben. (2Timótheus 2:12)

Itt Pál apostol "együtt uralkodásról" írt. De kivel uralkodnak együtt, és kiken? Nyilván Jézussal a megtisztított földön élő hűségeseken, akiknek a Biblia szerint földi örök életre van reménységük.

Ők vannak többen, hiszen a fentiekből kiderül, hogy a mennyei reménységűek száma meghatározott - 144 000.

2009. márc. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%

Félrevezető a jelenések 7:4-8 verseit a szó szerinti zsidókra érteni!

Csak test szerinti zsidók tartoznak a 144 000-hez?


Jel 7:4–8: „És hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer, Izrael fiainak minden törzséből elpecsételve: Júda . . . Rúben . . . Gád . . . Áser . . . Naftali . . . Manassé . . . Simeon . . . Lévi . . . Issakár . . . Zebulon . . . József . . . Benjámin törzséből.”

Ezek nem lehetnek a test szerinti Izrael törzsei, mivel József törzse sohasem létezett, Efraim és Dán törzsét pedig nem tartalmazza a felsorolás, továbbá a léviták a templomi szolgálatra voltak kiválasztva, de nem számították őket a tizenkét törzshöz. Lásd: 4Mózes 1:4–16.


Róma 2:28, 29: „nem az a zsidó, aki külsőleg az, és a körülmetéltség sem az, amelyik külsőleg van a testen, hanem az a zsidó, aki belsőleg az, és az ő körülmetéltsége a szív körülmetéltsége szellem által, nem pedig írott törvénygyűjtemény által.”


Gal 3:26–29: „Ti valójában mindannyian Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusba vetett hitetek által . . . Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézussal egységben. Ezenfelül, ha Krisztushoz tartoztok, valóban Ábrahám magva vagytok, örökösök egy ígéretre való tekintettel.”

2009. márc. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
44%
A 144ezer azoknak a száma akik a végítéletkor segíteni fogják Istent és Jézust a munkájukban, és utána részt vesznek azoknak az embereknek a tanításában akik kegyelmet kaptak és lehetőséget az örök életre.
2009. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
39%
13:18-as vagyok: ja, és nem csak a zsidók közül kerül ki, hanem ezek azok az emberek lesznek akik már életükben is hűen szolgáltak Istennek és Jézusnak.
2009. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

az első válaszra írnám:

a szentek azok az emberek akik megtérnek Jézus által Istenhez, és a számuk nem véges, nem ők a 144000, csak belőlük kerülnek ki.

szerintem a 144000 azok lesznek, akik az üldözés ellenére is kitartanak Istenben, ha kell meghalnak Jézus nevéért. HA ez így van, akkor még szerintem sokan élhetnek, az utolsó idők miatt.

2009. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

„Hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer” — írta János apostol a Jelenések 7:4-ben. A Bibliában „az elpecsételtek” kifejezés olyan emberek csoportjára utal, akiket kiválasztottak az emberiségből, hogy Krisztussal uralkodjanak az égben az eljövendő paradicsomi föld felett (2Korintusz 1:21, 22; Jelenések 5:9, 10; 20:6).



János a föld új uralkodóiról ezt mondja: „hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt” (Jelenések 20:6b). Jézussal együtt ők alkotják ezer éven át az egyetlen kormányzatot. Papokként az emberiség javára fordítják Jézus tökéletes emberi áldozatának értékét, és így eljuttatják az embereket a szellemi, erkölcsi és fizikai tökéletességre. Királyokként egy egész földre kiterjedő emberi társadalmat hoznak létre, amely Jehova igazságosságát és szentségét tükrözi majd vissza. Bírákként pedig az ezer év alatt Jézussal együtt szerető módon irányítják az engedelmes embereket az örökké tartó élet felé (János 3:16).


Ma már csak egy kevés, egy „maradék” él belőlük a földön.

2009. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%

Hát... figyu.... én sokáig keresgéltem a vallások között, sokmindenkit meghallgattam. Többféle vallás képviselőit.

Egyikhez sem "álltam be", mert én nem voltam alkalmas rá.

Viszont amit a legközelebbinek éreztem, a Jehova tanúi. Ők szó szerint értelmezik a Biblia tanítását, nem ferdítik. Ez világossá vált számomra kutatásaim során.

Ha választ akarsz a kérdésedre, kérdezd meg őket.

Tudom, sokan "fáznak" tőlük, de hidd el, sokkal találkoztam, és nekem még mindig ez a legszimpatikusabb. Tényleg nem ferdítik el, nem magyarázzák másképpen a dolgokat. És nem motoszkálnak, és nem erőszakosak.

Ők tudják a választ!

2009. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Először is köszöm az eddigi válaszokat és örülök, hogy ennyi értékes hozzászóló is olvassa ezt a fórumot.

Amiért feltettem a kérdést az a következő (de ha rosszul látok valamit, szívesen várom további válaszaitokat):


Szerintem a jelenések könyve három különböző embercsoportot említ:

1.A megszámlálhatatlan sokaság (amely ki is mondja, hogy minden nemzetből, nyelvből...), tehát ezek azok a választottak akiket Isten kiválaszt, akik elfogadják Jézus áldozata által Isten igéjét ("Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak." Mát 22:14) Ez az idézet szerintem arról szól, hogy a kiválasztott nép elutasította Őt és ezzel fejezi ki, hogy megváltásának műve kiterjesztetett a föld minden nemzetére és összegyűjti a választottakat.

2.A 144.000 akik áron vétettek meg (1Pét 13-19), akik teljes életüket Krisztusnak és Istennek szentelik, de szerény véleményem szerint nem látok összefüggést a 144.000 és a mártírok között akik a harmadik csoport és Ők fognak Krisztussal uralkodni!! (Jel 6:9-11, Jel 20:4) Szerintem ez itt elég egyértelműnek tűnik.

3.A mártírok, akik életüket adták Krisztus nevéért és uralkodni fognak Jézussal (Jel 6:9-11, Jel 20:4)


Szerintem az "áron vétettek meg" azokat jelöli, akik elfogadták Krisztus véráldozatát (megtértek), viszont a 144.000 szerintem is konkrét szám és jelentősége van minden bizonnyal, és ennél azért több megtért ember volt,van és lesz. Tehát továbbra is fenn áll a kérdés számomra, hogy mi a pontos szerepük? Hmm.. Mert uralkodni szerintem a fent említett idézetek alapján a mártírok fognak.

A Luk 21:36 szerintem mindenkihez szól kivétel nélkül, hogy hogyan éljünk, mert gondolom egyet értetek,egynapon mindnyájunknak az ember Fia előtt kel majd állnunk. Had reagáljak egy kedves válaszolónak arra, hogy "Isten látóterében" szerinten mindnyájan benne vagyunk, ha nem így lenne eléggé megrengetné hitében a legtöbb keresztényt, illetve azt gondolhatnánk, hogy ki lehetne kerülni Isten látóteréből (elbújni?)

A (2Timótheus 2:12) idézet pedig úgy teljes, ha elolvasod az előtte lévő verset és máris láthatod, hogy ha kell akkor az élete árán mártírként hal meg, és ezért beszél uralkodásról (szerintem!!!) (2Tim 2:11-12!!!!)


Hangsúlyozni szeretném, hogy a fent leírtak az én véleményemet tükrözik, nem megcáfolni szeretnénk senkit és korántsem biztos , hogy ez az igazság, ha Isten is úgy akarja, akkor bölcs szívet ad majd nekünk, hogy megtudjuk az igazságot.


Tehát továbbra is várom a véleményeteket a leírtakról.


Köszönettel

2009. márc. 7. 00:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!