Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dilemma (többi lenn)?

Dilemma (többi lenn)?

Figyelt kérdés

Valójában a dilemmám abban áll, hogy elvesztettem a hitemet a katolikus egyházban, a dogmáiban és úgy érzem, hogy ezek betartásával saját magamat adnám fel.

Régen valóban hívő voltam, elég mélyen, sőt isten a mai napig hozzá tartozik az életemhez, hiszen sok olyan helyzet van, amin véleményem szerint a hit segíti át az embert.

Amerikai futballozom és az amerikai edzőm még jobban megerősítette a hitemet istenben, de ettől eltekintve nem érzem, hogy a katolikus egyházzal közelebb leszek hozzá.

Megfordult a fejemben az átkeresztelkedés gondolata, de nem tudom, hogy is megy ez és hogy ez erkölcsileg mennyire aggályos vagy mennyire elfogadott, sőt azt sem nagyon tudom, hogy melyik egyháznál találhatom meg önmagamnak legmegfelelőbb utat, ami megerősíti a hitemet.

Tud valaki segíteni nekem ebben a problémában?


2011. ápr. 22. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha magában az egyházban volt a hited, az már rossz. Bármilyen felekezethez is tartozol, lehet Istennel szoros kapcsolatod, ha nem magára a vallásra, a szokásokra és törvényekre építed a hited, hanem arra, hogy letérdelsz néha és kiöntöd a szíved Istennek, hogy olvasod az igéjét, és az egész életed egy nagy párbeszéddé válik Istennel, amin keresztül mások megláthatják, milyen is Isten.

De semmiképp ne érdekeljen az, hogy ha átmész egy másik felekezetbe vagy gyülekezetbe, mit fognak gondolni az emberek, az egyetlen, ami fontos, hogy Isten mit gondol. És Istennek biztosan tetszeni fog egy olyan lépés, amit azért teszel, hogy még közelebb kerülj hozzá. Szerintem olvasgass a neten a különböző felekezetekről, a környéketeken lévő reformátusokról, baptistákról, pünkösdistákról, szabad keresztényekről, és amelyikek szimpatikusak azokba látogass el. Biztos, hogy mindenhol szívesen fogadnak majd, remélem megtalálod a helyedet, ahol a leggyülölcsözőbb életet tudod majd élni!

2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olvasgass, imádkozz, kérj vezetést Istentől, menj el pár gyülekezetbe. De azt ne feledd, hogy ha igazán veled van Isten, akkor Ő a katolikus egyházban is veled van, ha pedig nicsen, nem biztos hogy máshol megtalálod. Először is imában fordulj hozzá, és kérj választ. Böjtölhetsz is, az mindig segít.


Egy nem katolikus

2011. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!