Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Néztétek ma II. János Pál...

Napietus kérdése:

Néztétek ma II. János Pál boldoggá avatását? Miért/miért nem?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok le, milyen vallásúak vagytok.
2011. máj. 1. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
én akartam, de elfelejtettem.. :SS Mert egy nagyon jó pápa volt, és ez egy olyan pillanat, amit érdemes megnézni. Végülis nem minden nap avatják boldoggá az embert. De majd megnézem a hiradóban.
2011. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

bele-bele néztem. Mert reggel arra keltem. Mert apám nézte. Mert anyámnak sütöttem, és közben ment a Tv.

Amúgy katolikus vagyok, de nem komolyxD Ő volt az egyetlen IGAZI pápa, és alap, hogy szentté avatták, pláne, ha ilyeneket is mint mondjuk Szent István szentté lettek avatva...

2011. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
és a helyesírásom ötösxD
2011. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

nem néztem, nem is tudtam, hogy volt ilyen. Elvileg keresztény lennék a szüleim azok (papíron) én már nem vagyok megkeresztelve, igazából nem vagyunk vallásosak, de karácsony húsvét ilyeneket tartunk :D

nem szeretem az ilyen műsorokat : )

2011. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Katolikus vagyok és azért néztem, mert nem mindennapi esemény és érdekelt.
2011. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%

Nem néztem, több okból is. Egyrészt azért, mert a Biblia sehol nem emlit pápaságot, Péter apostol sem volt pápa, innentől kezdve számomra az egész pápaság megkérdőjelezhető, értelmetlen.

Másrészt Jézus megmondta, hogy az élőkkel törődjünk, ne a holtakkal, hiszen Isten sem a holtak Istene, hanem az élők Istene. A pápa meg ugye halott, mit kell foglalkozni egy halott emberrel? Se ő nem lesz boldog attól, hogy boldoggá avatják halála után, se nekem nem lesz boldogabb az életem attól, hogy ez megtörténik.


Egyszóval nem néztem, helyette Németh Sándor igehirdetését néztem élőben az életről és a feltámadásról a Vidám Vasárnap műsorán. Sokkal inkább hasznát veszem, mint egy elhunyt ember ceremóniáját.

2011. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem néztem.

1. Nem voltam itthon.

2. Nem érdekelt.

Hit Gyülis vagyok amúgy.

2011. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Néztem több okból is, és nagyon örültem, hogy végre sor került rá, mert abszolút megérdemelte. Túl hosszú lenne leírni, pontosan miért, de az eddigi életem sorsfordító pillanatai szorosan kötődnek hozzá. Tény, hogy mindig is hatni tudott az emberekre, így rám is. Olyasmiket ért el nálam, amit senki más, gyökeres változásokat indított el bennem, és nagy szerepe volt abban, hogy azzá váltam, aki most vagyok. És ezért mindig hálás leszek Neki.
2011. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen néztem, először is azért mert ez egy nagyon különleges és történelmi esemény (mint pénteken a királyi esküvő volt), másodjára, mert igaz nem vagyok vallásos, mindig is szimpatikus volt II. János Pál, sőt a barátom azt mondja, ő volt A Pápa, a mostanit nem tudja elfogadni, és mert egyszer láttam élőben, urbiet orbi áldást osztani, és hát tényleg van kisugárzása, egyébként nagyon megható ceremónia volt.
2011. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

én is néztem, mert egyrészt Ő rám is nagy hatással volt, másrészt nem minden nap történik ilyen esemény. nagyon szép és megindító volt az egész, az a rengeteg ember a Szent Péter téren a világ minden részéről.


római katolikus vagyok egyébként.

2011. máj. 1. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!