Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hit szerint mi...

A keresztény hit szerint mi történik halálunk után?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy találkozunk Istennel és elszámoltatás lesz, de mi lesz utána, például a halálunk után 1 évvel?
2009. márc. 9. 11:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%

Vagy a mennyországba kerülsz, vagy a pokolra. Ott fogsz élni.

Aztán valamikor feltámadunk. Akkor gondolom visszajövünk a mennyből vagy pokolból a testünkbe.....

2009. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
"A keresztény hit" szerinti válasz érdekel csupán, vagy a Bibliai is? Mert a kettő sokszor nem ugyanaz. Logikus, hiszen több tízezer, önmagát kereszténynek valló szervezet van, ezek sokszor egymással homlokegyenest ellenkező véleményen vannak. Amit az első válaszoló írt, az is csak egy részükre igaz.
2009. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
a Biblia szerint: halálunk után megszűnünk létezni a feltámadásig. Akkor a lelkünk visszatér a testünkbe, és megmérettetik a hitünk. Ha megérdemeljük, akkor megyünk a Mennyországba, ha nem, akkor jöhet a tisztítótűz, ha azt sem érdemeljük meg, hgoy kapjunk egy második esélyt, akkor simán megszűnünk. Nincs pokol, csak a nagy semmi.
2009. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

A 12:32-nek az első és az utolsó mondatával egyetértek, de a "töltelék" nem Bibliai.

Tehát megszűnünk létezni a feltámadásig (persze akit Isten feltámaszt).

És a pokol nem "kínzóhely", hanem a nemlét. Ez stimmel.

De hogy mi a lélek, vagy minden jó ember a mennybe megy-e, és hogy ez a bibliai "halottak feltámadásával" hogy fér össze, ezek már jó kérdések?

A lélek Bibliai jelentésével néhány kérdéssel visszább is lett foglalkozva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ennek a megértése lenne az egyik alapja ahhoz, hogy a halált biblikusan meg tudjuk érteni.

2009. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

ezek a Jehova Tanúinak válaszai, nem a keresztényeké és nem is a Bibliáé.

A halálunk után a lelkünk tovább él, az utolsó ítéletkor test szerint is feltámadunk, és megítéltetünk. Van aki az örök életre, van aki az örök kárhozatra.

De annak a kérdésnek, hogy mi lesz utána 1 évvel később, nincs értelme, hisz az már az örökkévalóság lesz, ahol nincs idő.

2009. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Az idézett linknek különösen a végét ajánlom!
2009. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
28%

"ezek a Jehova Tanúinak válaszai, nem a keresztényeké és nem is a Bibliáé."


Ez vádaskodás, méghozzá alaptalan. Bizonyíték egy szál se, csak a hangulat keltés kedvéért írogatsz? A pártatlan kutatók, a szakma legnagyobb tudósai is elismerik azt, amit a Tanúk állítanak a lélekről. Bocs!

2009. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

A válaszod végéből nekem mégis csak úgy tűnik, hogy ezek a Tanúk állításai.


A legnagyobbak??? Ágoston, Iréneusz, Aquinói Tamás?

2009. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%

"Pártatlan"-t írtam, ez alatt nem Ágoston-t, Iréneusz-t, Aquinói Tamás-t értettem, hiszen pont Ők segítettek belevinni többek között a görög filozófiát a bibliába.

Másrészt megerősítettem én is, hogy pl. a Tanúké is ez az álláspont. De vajon miért ez a legfőbb érv ebben a kérdésben? Miért a személyeskedés az érv a lélek mibenléte kérdésében?!

2009. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

és kik a pártatlan tudósok?


Én senkinek a személyét nem bántom, csak Jehova Tanúinak tévtanítását!

2009. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!