Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 72 szűz lány a mennyországban,...

72 szűz lány a mennyországban, akiket azok a muszlim férfiak kapnak meg, akik nem muszlimokat ölnek meg? Hol lehet ennek utánaolvasni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 02:07
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
[link] mert google a barátod wiki meg a barátnőd
2011. aug. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Vree ***** válasza:
100%

Örök vicc tárgya a Christoph Luxenberg-féle fordítás, ami azt állítja, hogy az eredeti fordítás téves, és valójában nem 72 szűzlányról, hanem 72 fehér mazsoláról van szó. xD


A nem muszlimok megölése szerintem nem a lényeg; ami a lényeg az a "mártírhalál":

[link]

[link]

2011. aug. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
És 72 szűz srác is van a lányok ( Moszkvai merénylet) számára is? És az összes merénylőt (több ezer) ez a 72 csaj kényezteti? Mert akkor nem sokáig lehetnek szüzek. Vagy fejenként jár mindenkinek 72 szűz. És ezeket ki "állítja" elő?
2011. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
91%

Elnézést, nem rendes válasz a kérdésre, de nem bírom kihagyni... :)


http://www.youtube.com/watch?v=sDsK8ZnmhC4

2011. aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
42%
helytelen módon eltávolított csiklóval szegény nők inkább menekülnének az elől a 72 szűz férfi elől..
2011. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Én meg ezt nem tudom kihagyni :D

[link]

Bocs..

2011. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
35%

Itt:

"...Az óvakodókat pedig győzelmük helye várja,kertek és szőlők,és duzzadó keblű, egykorú nők,és csordultig telt boros poharak.Nem hallanak ott sem üres fecsegést, sem meghazudtolást -mindezt fizetségképpen a te Uradtól: ajándék és elszámolás gyanánt..."


Korán, 78, szúra 32-37


Béke veled! ;) السلام عليكم

2011. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Álljunk meg egy szúra.Hol itt a 72???
2011. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

13:37

egy muszlim mit kezd egy rakás nagymellű nővel és a borral?

(a paráznaság és az alkohol nem "istennek tetsző" dolog)

kíváncsi lennék egy hiteles fordításra

2011. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
75%

Re.: "Álljunk meg egy szúra.Hol itt a 72???"


Mivel a kérdés arra vonatkozott, hogy hol tudna utána olvasni és nem annak, hogy miért 72, ezért arra válaszoltam. De ha te arra vagy kíváncsi, hogy hol a 72, arra azt tudom mondani, hogy nincs benne a Koránban, hanem csupán egy hadithban, melyek Mohamed prófétától (Béke legyen vele!) később feljegyzett iratok. A nagy iszlám csoportok más és más hadithokat használnak, a keresztény analógia a deuterokanonikus vagy méginkább, az apokrif iratok lennének. Mivel ilyenben bukkan elő a 72-es szűzszám így lehetséges, hogy fabrikáció, de nem is ez a lényeg: hanem az, hogy a földi élet jutalmaként valóban ily szépségek várják a hősöket.


Re.: "egy muszlim mit kezd egy rakás nagymellű nővel és a borral?

(a paráznaság és az alkohol nem "istennek tetsző" dolog)

kíváncsi lennék egy hiteles fordításra"


Elfelejted, hogy ezek a parancsolatok a földi életre vonatkoznak, viszont a földi élet jutalmaként rendelkezhet mindezekkel az, aki igaznak bizonyult. A fordítás pedig a hivatalos, ezt használja a Magyar Muszlimok Egyháza, az Iszlám Egyház valamint a Magyar Iszlám Közösség.


Remélem segíthettem :)

Béke veletek! السلام عليكم

2011. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!