Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia apokrif írásait...

A Biblia apokrif írásait honnan lehetne megszerezni/elolvasni? Pl. Arra gondolok amelyikben Lilith szerepel

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De. Azt jelenti. Mármint hogy nem került bele.

De attól még miért ne lehetne olvasni?

Júdás evangéliuma pl. megvan a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban, több példányban is.

A többit sajnos nem tudom, hol tudnád elérni, de biztos nem nehezebb.

Amúgy pedig, első, egy világvallás tanításainak lehülyeségezése borzasztó szűklátókörűségre vall, még akkor is, ha te nem hiszel benne.

Én sem tartom hülyeségnek sem a Koránt, sem az Avesztát, sem a Védák könyvét, sem semmi ehhez hasonlót.


Egy keresztény

2011. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak teljesen titkos iratok, a Vatikáni levéltárban tartják őket, hosszú hónapokig tart bejutni úgy, hogy se fénykép, se fénymásolat nem lehet. A legtöbb viszont ahogyan a második is írta egy sima könyvtárban is megnézhető.
2011. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is keresztény vagyok, itt nem látom azt a választ aki lehülyeségezte, de az tényleg buta ember.

Első, köszönöm szépen a választ.

2011. máj. 8. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére az első választ már törölték.

Ennek megfelelően az arra utaló megjegyzéseimet kéretik figyelmen kívül hagyni. :)

Ami lényeges belőle, az csak annyi volt, hogy rákérdezett, hogy az apokrifek nem-e azok az iratok, amiket kihagytak a Bibliából. Erre mondtam, hogy de igen, azok.


A keresztény

2011. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*****


Ami a bibliából kimaradt



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!