Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy is van ez? A katolikus...

Hogy is van ez? A katolikus templom tetején kereszt van, a reformátuson kakas, de kién van a buzogány? És mi van a különböző felekezetek templomán? Honnan ismerem fel a templomot nézve, hogy milyen vallású?

Figyelt kérdés
És hogy kell köszönni a különböző templomokba? Tudom a katolikusba Dicséressék! De a többibe?
2009. dec. 22. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

A reformátuson nem kettős kereszt van?

Buzogány amúgy a görög katolikus templomokon van.

Az unitáriust még meg tudod különböztetni arról, hogy semmi díszítés nincs rajta és 99%-ban ki van írva rá, hogy "Egy az Isten".

Az ortodoxoknak meg van egy egyedi formája.

2009. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Kettős kereszt a görögkatolikusokén van, a reformátusoké kakas.Az Egy az Isten szöveg pedug a zsidótemplomon van.
2009. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Az "Egy az Isten" az unitáriusok "jelmondata".

Ez tuti.

Ők tagadják a szentháromságot. Innen ered.

2009. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

ajaj, nagyon nem

a protestánsok kicsit túlbuzogtak anno, ezért tüntették el a keresztet a templom tetejéről is

Tudtommal nincs olyan, hogy ilyen van a reformátuson, olyan az evangélikuson, náluk ez nem különül el.

Protestáns templom tetején látható kakas, "buzogány", ami valójában csillag (a betlehemi csillagot jelképezendő) illetve kis zászlócska. Ez jellemző az unitáriusra is, ill. az említett felirat.

Római katolikus templomon egyszerű latin kereszt, esetleg kettős kereszt, görög katolikuson általában kettős kereszt, ritkábban latin kereszt vagy hármas kereszt, ortodoxon kettős vagy hármas kereszt.


Köszönésekről volt már egy korábbi kérdés:

római kat.

Dícsértessék a Jézus Krisztus! (Laudetur Jesus Christus!)

Mindörökké, Amen. (In aeternum, amen!)


Görög kat., ortodox: Dicsőség Jézus Krisztusnak!

Dicsőség mindörökké.


Húsvéti időben mindhárom felekezet használja a

Krisztus feltámadt!

Valóban feltámadt4

köszöntést is


Ref.: Áldás, békesség!

Ev.: Erős vár a mi Istenünk!

itt a válaszok is ugyanazok

2009. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Köszönés a reformátusoknál: Békesség Istentől
2009. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%
Eredetileg kereszt volt a templomok tetején. A reformáció korában erre adott válasz a protestáns templomok tetején a csillag (=buzogány), illetve a kakas. Modern református/evangélikus templomok tetején viszont ugyanúgy lehet kereszt is (pl. Budapesten a Deák téri evangélikus templom tetején), így a templomokat kívülről nem lehet egyértelműen besorolni felekezetek szerint.
2009. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy látom,hogy nem lehet besorolni kívülről nézve ezért voltam egy kicsit zavarodott.
2009. dec. 22. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden, az ortodox templom tetején, rendes ereszt van. Kissé meglepődtem, mert kettős keresztre számítottam.
2009. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!