Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha mindenkinek van egy személy...

Ha mindenkinek van egy személyes őrangyala, akkor ő mikor jött létre, az emberrel születésekor vagy jóval előtte?

Figyelt kérdés
Ha ugyanis, mivel ő személyes, és a halál után a mennyben is velünk lesz (tehát se előttünk nem lehetett, sem utánunk nem lehet senkinek védője), velünk együtt született, akkor ő még nem volt részese a történelem előtti nagy próbatételnek vagy lázadásnak? Tehát még nem igenelheti a jót teljesen? Vagy pedig ő már létezett csak egész addig vár, míg a neki rendelt személy az időben megszületik?
2011. máj. 10. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

> Ha mindenkinek van egy személyes őrangyala,

Nincs.

2011. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia nagyon keveset beszél angyalokról. Ha van is személyes őrangyalod, nem lesz veled a mennyben, mert ott már nem lesz mitől őriznie.
2011. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
65%
Elvileg Isten az angyalokat a világ teremtése előtt teremtette. Úgy hiszem, az őrangyalokat csak kirendelik a születő emberek mellé, az utolsó ítéletig elkísérnek, aztán biztos kapnak más melót :D Nem tudom bizonyítani, hogy így van-e...
2011. máj. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

A világ kezdete előtt lettek megteremtve, és amikor Isten megteremtett akkor beosztotta melléd az őrangyalodat. Az őrangyal már korábban próbára lett téve és Isten mellett döntött. Egyébként van akinek több őrangyala is van, és van köztük különbség fokozatban is. De ezzel nekünk nem nagyon kell foglalkozni, inkább Istenre figyeljünk.

Azt nem tudom hogy amikor nincsenek beosztva az angyalok akkor mit csinálnak, gondolom Isten társaságában vannak és így nagyon jó dolguk van. :)

2011. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló véleményével egyetértek. Annyi hozzá, hogy ha Te meghalsz és üdvözülsz, az Őrangyalod elvileg bekísér a Mennybe és nagyon boldog lesz, hogy amiért fáradozott (hogy a helyes úton járj és még jó dolgod is legyen), az beteljesülhetett. Te leszel az Őrangyalod jutalma és öröme. ^^

Ha viszont elkárhozol, annak ellenére, hogy ő egész életedben próbálta Isten felé irányítani a figyelmedet, szegény biztos nagyon szomorú lesz.

Mindenkinek van őrangyala, aki színről színre látja folyamatosan az Istent, és mindenki őrangyala azt szeretné, ha a támogatottja Istennél lenne.

2011. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek őrangyalok. Csak angyalok vannak. Az angyal szó hírvivőt jelent. Ők közlik Isten akaratát. A Bibliában ilyen szerepet töltenek be. Pl. Máriának is egy angyal mondta el, hogy fia fog születni. stb. Sőt az angyalok segítettek harcolni Mihálynak sátán és a démonai ellen. És a végső háborúban is ők fognak harcolni. Bibliai történetek is vannak az ők harcos múltukra. Ha mindenkinek lenne őrangyala akkor miért betegszenek, halnak, vagy sérülnek meg az emberek akár balesetekben. Főleg az lehetetlen hogy egy valakinek több is legyen.
2011. máj. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van őrangyalunk, mert az evangéliumban Jézus megígéri, konkrét utalást tesz rá, most nem tudom a pontos helyet, de majd megnézem.
2011. máj. 18. 19:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Megkeresheted, de nem lesz benne. Amire te gondolhatsz az talán ez:

Mt 28,20 "Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."


Úgy gondolom, hogy itt semmiféle őrangyalokról nem beszél.


Vagy talán erre:

Jn 16,7 "De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok."

Itt szintén nem őrangyalokról szólt, az egyes szám harmadik személy miatt sem, de egyértelműen itt a szent szellemről illetve ahogy tetszik a szent lélekről beszél.



Ahogy az előttem szóló is írta az angyal szó hírvívőt jelent, azaz, te magad is válhatsz angyallá a szó jelentése alapján. Persze ez nem így működik, mivel te ember vagy.


A Biblia valóban elég keveset beszél az angyalokról, így csak felületesen ismerhetjük az angyalokat, a szeráfokat, a kérubokat. Azt például tudhatjuk, hogy szabad akaratuk nekik is lenniük kell, mivel sátán egy jó részét elhitette.


A lényeg: nincsenek őrangyalok, a Bibliában nem találni utalást erre.

2011. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De van utalás. Amikor Péter kiszabadul akkor mondják, hogy csak az anygala az. És amikor Isten teremtette az angyalokat sztem akkor lett mind, és mikor születsz gondolom kirendeli. És a Mennyben ott lesznek ők is, de mint őranygal. Ez mind kiderül az Igéből.
2011. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez csak fantazmagória, hol az idézet... Az nem bizonyság, hogy azt mondják...


Csel 12,7 "És ímé az Úrnak angyala eljöve"

Csel 12,11 "És Péter magához térve monda: Most tudom igazán, hogy az Úr elbocsátotta az ő angyalát, és megszabadított engem Heródes kezéből és a zsidók népének egész várakozásától."


Az Úr az ő angyalát, az Úrét és nem Péterét.


Idézzetek, ne fantáziáljatok!

2011. máj. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!