Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy Isten mindenkinek...

Igaz, hogy Isten mindenkinek teremtett egy párt? Van erre utalás a bibliában?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 22:26
 1/7 Tyler913 ***** válasza:
59%

Szerintem az Ószövetség korában még abszolút nem volt fontos a szerelem,ill. szerelmi házasság kérdése,habár az Énekek Énekében lehet,hogy találnál olyan részt,amire rá lehet húzni az "igazi" jelentéstartalmát.Az Újszövetség szintén nem az a kimondott párkapcsolati tanácsadó:)

Az én személyes véleményem az,hogy nincs nagy Ő,tehát nincs olyan,hogy a teremtett világon csak egy ember alkalmas pár hozzád.Persze ettől még szerelem létezik...

2011. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy minden emberhez a világon hozzárendelt egy társat? Tudtommal ilyen Ádámon és Éván kívül nincs a Bibliában.
2011. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van. Ezt világosan kijelenti egyébként már Ádámnál és Évánál is, mert Isten nem személyválogató, azaz ha Ádámnak "szerzett segítőtársat, hozzá illőt", akkor ezt mindenkivel megteszi, mint ahogy minden más is, ami Ádámra vonatkozik, vonatkozik egyaránt mindenkire. De ha konkrét igehelyet szeretnél, azt is lehet mutatni: Példabeszédek 19:14: "A ház és marha atyától való örökség; az Úrtól van pedig az értelmes feleség." Tehát ha valaki értelmes feleséget szeretne, akkor az Úrtól várjon arra, hogy megkapja, ezt mondja a Biblia. Egy másik hely, szintén a Példabeszédekben: (18:22) "Megnyerte a jót, a ki talált feleséget, és vett jóakaratot az Úrtól!" Vagyis szükséges az Úr jóakaratát (eredetiben akár: elfogadását) megnyerni ahhoz, hogy valaki megtalálja a neki szánt feleséget.

A gyakorlatban is sok hívő ember beszámolójából lehet tudni, hogy így találtak házastársat, anélkül hogy nagyon keresték volna.

2011. aug. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már megtaláltam a nagy Ő-t, de férjnél van :(

Nem bírok másra gondolni.

2011. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs.
2011. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Istennél nem törvényszerű, hogy mindenkinek párja legyen. Az újszövetségben több helyen olvasható. De aki kér gondolom kap :)
2011. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Istennek van terve mindenkivel! Vagy az, hogy legyen párod, vagy van valamilyen más elképzelése Veled. Imádkozz azért, hogy kiderüljön, milyen életet szánt Ő neked!
2011. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!