Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek Istenben? Jézusban?...

Hisztek Istenben? Jézusban? Ha nem hisztek miért nem ha igen akkor miért? Kort nemet légyszíves!

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 20:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

Igen, hiszek. Mert vallásos családba születtem, kicsi korom óta ilyen nevelést kaptam, meg amúgy is hiszek benne.

17/L

Amúgy sok ilyen kérdés vold, de mindnek veszekedés lett a vége...

2011. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszek abban az Istenben, amit sok vallás elképzel magának. Jézust elismerem történelmi figurának.


Természettudós vagyok, így nagyon jól ismerem a természet működését, ennek ellenére nem tudom megmagyarázni (és senki sem), hogy milyen okból kifolyólag jött mindez létre. Én arra szeretek gondolni, hogy az egész univerzum egy egészet alkot, ahol minden végzi a maga kis dolgát. Szerintem tehát nincs természetfeletti, csak a természet van, de annak van egyfajta tudata, amit felfogni nem tudunk, de mégis működik. Nehéz ezt megmagyarázni.

2011. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Felvázolom, én mit gondolok:


Isten: Az egyház által tanított (bármelyik egyház által) istenben nem hiszek. Nincs egy természetfeletti, mindenható, tudatos lény szerintem. Ha istent annak a megmagyarázhatatlan erőnek, energiának tartjuk, amiből létrejött és fejlődik (mindegy, hogy a pusztulás felé vagy sem) az egész világegyetem a hatalmas galaxisoktól kezdve a legkisebb baktériumig minden, akkor abban hiszek. Nem hiszem, hogy a semmiből lett a nagy bumm, a nagy bummból meg a világegyetem. VALAMINEK lennie kellett, a semmiből nem elhet valami. Ez a semmi, ez a valami, ha ezt nevezzük istennek, akkor ebben hiszek. De nem kell ilyen nagy dolgokban gondolkodni, ez igaz mindenre, ami él, mozog, vagy csak van. Valami hatására keletkezett.


Jézus: Jézus élt, egy tehetséges zsidó szónok volt, aki egyébként jó dolgokat mondott, majd megölték, meghalt, és később az emberek istenivé magasztalták leginkább a halála miatt. Ebben hiszek.


Egyház: nem hiszek benne, bár a tanai nagyon jók, maga az egyház képmutató, álságos intézmény, és abszolút nem követik a saját tanításaikat. Sok "hithű" keresztényt ismerek, aki azt lesi folyton, ki volt hétvégén templomban, leszólják és rossz embernek tartják, aki nem volt, holott épp ők azok, akik mindenkit becsmérelnek, és csak a negatív dolgokat látják, azt is túlnagyítva. Látatlanban ítélkeznek, az álszentek. Közben saját magukat is becsapják... természetesen van kivétel is, nekik mélységes tiszteletem, oylat is van szerencsém ismerni.


Szeretek a hitről vitatkozni, de csak értelmes vitapartnerrel. Én elfogadom mindenki hitét, és nem a hite fajtája alapján ítélem meg, hanem a viselkedése alapján. Elvárom, hogy más is fogadja el az én nézeteimet. A Bibliát szeretem olvasgatni, többször is olvastam, de nem tartom többnek, mint egy érdekes, az évszázadok alatt rendesen manipulált "mesekönyvnek". Évekig jártam templomba, voltam is egy egyházközösség tagja, ahová nem a hit miatt, hanem a szellemiség, emberek, társaság miatt jártam, és ahol nem rekesztették ki azokat, akik nem feltétlen hisznek az egyházban. Merthogy abban nagy butaság hinni, véleményem szerint. Istent, gondoljuk bárminek, bárkinek is, más formában kell tisztelni, nem egyházi adakozással meg templomba járással. Egy sétával, amikor valakivel beszélgetsz, megcsodálod a tájat, vagy valamit alkotsz, segítesz egy rászorulónak, megmentesz egy állatot, sokkal közelebb vagy istenhez, mint a komor egyházi miséken.

2011. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20:52-es vagyok: 24 éves lány vagyok, ez kimaradt. Ezt is kérted :)
2011. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
78%

20:52


Szépen leírtad, szinte pontosan ugyanezt gondolom.

2011. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek Istenben,Jézusban. Megmondom miért.. Jézussal sokkal jobb élni a mindennapokat az Ő szeretete,gondoskodása egyszerűen fantasztikus. Amire szükségem van mindent megad. Örök életem van. Ha betegség támad,imádkozok hozzá Ő meghallgat és meggyógyít. Problémáim vannak? Imádkozok és kihoz belőle! Ez az én Istenem!


16/Fiú

2011. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Igen, hiszek. Nem tudom megmagyarázni... Épp erről szól a hit. Ha bizonyítékom lenne, vagy bármi racionális dolog, az már tudás lenne, nem HIT. :)

28/N

2011. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20:52-es vagyok. Csodálom azokat bizonyos szempontból, akik úgy gondolkodnak, mint a 21:09-es 16 éves :) Jó dolog valamiben hinni, és kell is valamiben. Ott vannak azok a bizonyos csodaszerek, amik így meg úgy gyógyítanak ilyen-olyan súlyos betegségeket, és valóban hatásosak. Hogy a szer hatásos, vagy a beléjük vetett hit, pozitív gondolatok miatt gyógyulunk-e, az a végeredmény szempontjából teljesen mindegy. A ilyesfajta hitet is ennek tartom, valaminek, ami bár bizonyíthatatlan, mégis segít. Hogy azért segít-e az ima, mert Isten meghallgat, vagy azért, mert mi hiszünk benne, ez más kérdés. Sok jó hithű ember is van. Mindenesetre én nem tudok túllépni bizonyos korlátaimon, nem tudok feltétel nélkül hinni olyan tanításokban, amelyek többezer évvel ezelőtt történtek, ha történtek, és teljesen megmagyarázhatatlanok. Hiányzik valamilyen szinten ez a fajta hit, de egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy semmiféle épeszű magyarázat nincs rá. Mindenesetre hálás témának tartom, ugyanakkor nagy veszélyforrásnak is...
2011. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az ősrobbanás elméletet tartom igaznak, azt, hogy előtte mi volt, valószínűleg soha nem fogjuk megtudni. Viszont a legkisebb energiaszintre való törekvés értelmében istenek nem léteznek, legalábbis én így gondolom. Tehát volt az ősrobbanás, aztán kialakult a Föld, az élőlények, aztán az emberek, evolúcióval. A vallásos pedig ezt mondja: volt isten (valahogy, hogy hogy, azt nem tudjuk, esetleg valaki teremtette), azután ő teremtette az univerzumot, a földet, az élőlényeket, az embereket. Isten (és az ő teremtése) 1 vagy 2 plusz lépés, ami a legkisebb energiaszint értelmében felesleges, így isten szerintem nem létezik, legalábbis a természet törvényei alapján, amelyekben én maradéktalanul megbízok. Az istenségekről azt gondolom, hogy az emberek tudomány hiányában találták ki őket, mert valahogy meg akarták magyarázni a dolgokat, és ez kézenfekvő volt. Jézusra van bizonyíték, ha jól tudom, de semmilyen vallásos vonatkozását (isten fia, csodák, feltámadás) nem hiszem el, az már emberi kitaláció. Egy egyszerű vallásos filozófus volt véleményem szerint.
2011. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, Newton volt aki ezt mondta:

Ateisták leszünk abban a pillanatban, amikor először belekortyolunk a természettudományok poharába, ám amikor kiürítjük a poharat, az alján megtaláljuk magát Istent.


Nem pontos idézet, csak a lényege, nem kerestem most rá, hogy is van pontosan. Valamennyire igaznak tartom. Mindenki magában tudja csak megtalálni istent, a saját nézeteiben, gondolataiban, és semmiképpen egy mások által kitalált és leírt történetben.

2011. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!