Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagy véradó? Kort,...

Miért vagy véradó? Kort, nemet és hogy hányszoros véradó vagy írj légyszíves! Kösz

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy egészen őszinte legyek, legelőször azért mentem el, mert a középiskola szervezte, ahová jártam, és így ez egy nap lógást jelentett… :)

De így utólag örülök, mert lehet másképp nem mentem volna… Én szeretek vért adni, és ráadásul azt mondják, egészséges… És én utána mindig jobban érzem magam…Már úgy értem fizikailag is, az csak plusz, hogy jó érzés segíteni…

Meg legutóbb megkérdeztem, hogy ugye ha valami gond lenne a véremmel, akkor szólnának, és mondták, hogy persze, azonnal értesítenek… Tehát gyakorlatilag egyfajta szűrővizsgálatként is funkcionál…

24 vagyok most, 18 évesen adtam először… kb 10-12-szer voltam… Ja és lány vagyok…

2011. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szivesen adnék, de itt nálunk nem lehet (nem tudom, lehet, hogy máshol lehet) mert nem vagyok 60 kg. Talán majd egyszer...
2011. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A véradáshoz 50 kilónak kell lenni, mindenhol... Én is csak 52 vagyok, és már 4 különböző helyen adtam vért... Igaz, időnként ráállítanak a mérlegre, hogy tényleg vagyok-e annyi... De ez elég... Olyat mondjuk láttam már,hogy valakit 49 kilóval elküldtek...
2011. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak vérplamzát adok, előtte adtam vért is kétszer, mindkét alkalommal elájultam utána.
2011. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Édesapámnak mikor beteg lett, elég sok vért adtak (már sajnos nem él ), akkor fogadtam meg, hogy visszaadom. 25 éve adok vért, évente 2szer, 3szor.
2011. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
itt nálunk Romániában 60 kg-nak kell lenni...
2011. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor én nem is adhatnék vért 48kg-al?

26\l

2011. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!