Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs mennyország?

Tényleg nincs mennyország?

Figyelt kérdés

A mennyország csak tündérmese azok számára, akik félnek az örök sötétségtől - állítja Stephen Hawking, a világ egyik legtekintélyesebb elméleti fizikusa.


"Az emberi agyat számítógépnek tekintem, amely alkatrészeink tönkremenetele után nem működik tovább. Nincs menny vagy halál utáni élet lerobbant komputerek számára" - vallja Hawking, aki csaknem fél évszázada néz szembe az idő előtti halállal súlyos betegsége okán, amely lényegében teljesen megbénította.


"Nem félek a haláltól, de nem is siettetem. Még sok mindent el kell végeznem előtte" - így korunk elméleti fizikusainak egyik legnagyobbika. Hawking szerint Isten nélkül is megmagyarázható az univerzum létrejötte. Erről tavaly megjelent, The Grand Design című könyve heves vitákat keltett vallási vezetőkben.


2011. máj. 17. 12:47
1 2 3
 11/23 pelgrim ***** válasza:

A mennyország nem földrajzi hely, hanem a tudat állapota, és a pokol is az. Az ember folyton e két szélsőséges állapot közt ingadozik. Az elnevezés nem kevésbé félrevezető, hiszen nem országról van szó.

Ebből a helytelen elnevezésből kiindulva Stephen Havking-nek igaza van. De ha az emberi agyat számítógépnek, és az embert egy robotnak tekinti abban bizony téved.

2011. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Lerobbant komputerek számára valóban nincs mennyország, ebben teljesen egyetértünk :)
2011. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azért nincs jel arra hogy létezik a menny mert a két világ közt nincs embernek átjárás, csak Isten tudja megnyitni a kaput
2011. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
61%
Hawking-nak lehet, hogy nem lesz mennyország, de én azért oda készülök.
2011. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%
Ha te tisztán hiszel az IGAZ Istenben akkor nem kell fizikai bizonyíték számodra hogy higgy a mennyországban, mert érzed hogy létezik!
2011. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Vree ***** válasza:
81%

Attól függetlenül hogy ez csak buta provokatív kérdés, ráadásul erősíti azt az előítéletet hogy ateisták mind tudományhívők (miért egy elméleti fizikust idézel? miért nem egy politikust vagy szociálpszichológust, vagy legalább olyan személyt aki a halált vizsgálja?), az ateisták valóban véges dologknak tekintik a tudatot, mint olyasmit ami a fizikai agytól elválaszthatatlan. Viszont tévedsz amikor azt állítod hogy a mai hívők abban hinnének, hogy ez a tudat a lélekkel azonos, és a testet a lélek irányítná. A lélek az csak egy teljesen meg nem határozott testtől független...valami. Nyilván ha el kell tudnia tárolnia az életed során történt valamennyi eseményt akkor nem azonosítható a testtel, ami még évekig sem tárol el valamit, még emlékeket sem határtalan ideig.


Összességében nem értem azokat akik vallás topikokba fizikusok nyilatkozatait küldözgetik. Azt hiszik hogy egy hívő embernek bármivel nagyobb tekintély egy fizikatudós mint bárki más? Én nem-hívő vagyok, és még én se gondolom hogy az ő hitről alkotott véleményük lenne a mérvadó a dologban.

2011. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"A mennyország nem földrajzi hely, hanem a tudat állapota, és a pokol is az."

Én ezzel értek egyet, és ami azt illeti, jelenleg épp a pokolban vagyok. Azt hittem nagyobb itt a buli.

2011. máj. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Hawking szerint Isten nélkül is megmagyarázható az univerzum létrejötte."


Városi legenda, Hawking egyébként ilyet nem állít, csak a legtöbb ember nem ért az elméleti fizikához, ezért rosszul értelmezi a művet.


"Az emberi agyat számítógépnek tekintem, amely alkatrészeink tönkremenetele után nem működik tovább. Nincs menny vagy halál utáni élet lerobbant komputerek számára"


Ez Hawking személyes véleménye. Attól még, hogy ő mondja, ez csak egy vélemény, nem számít többet, mint bárki másé a Földön.

2011. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Azon valaki elgondolkodott, hogyha valaki a mennyorszagba kerul. Es ott jol viselkedik es betartja a mennyorszag Bibliajat, es ott idovel majd meghal, akkor a mennyorszagbol eredo mennyorszagba fog kerulni. Ha meg rosszul viselkedik, akkor a mennyorszagbol eredo pokolba.
2011. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Vree ***** válasza:

^A keltáknak volt olyan hitük hogy ha meghalsz a túlvilágon akkor visszakerülsz ide és fordítva, ami poén. :D


De kereszténységben nem halsz meg a túlvilágon, szóval slussz.

2011. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!