Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kezdjem el puhitani a...

Hogy kezdjem el puhitani a szüleimet?

Figyelt kérdés
A szüleim nem fogadják el a vallást és hallom hogy hogyan viselkednek másokkal ebből gondolom hogy hozzám is viszonyulnának ha fwlvállalnám a vallásomat.Kántor szeretnék lenni de ők ezt ellenzik ugyan sok a zenész a családban de mégis ellenzik.Teljesen bolondnak néznek és azt hiszik hogy elkeseredésemben választom ezt a szakmát de ez nem igaz.Szerintük szégyen lenne mert mások azt hinnék hogy rossz szülők voltam.A szüleim olyan emberek akik szeretik ha mások úgy csinálják a dolgokat ahogyan azt ők elképzelik vagy tönkretesznek és agyongyötörnek mindenkit.Nem egyszer ezt meg is tették mással és velem is.SEGITSÉÉÉÉÉÉG!!!!!!!!!!1
2011. máj. 17. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Imádkozz,hogy a Szent Szellem dolgozzon bennük,ha az az Úr akarata,hogy az legyél akkor meglesz,ha nem akkor kérd,hogy mutasson rá arra,hogy mi legyél.
2011. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nos, előző, a megtérítés nem fog bejönni. Ateista vagyok, pont fordított a helyzetben, mint te, ezért tapasztalati úton beszélek. Ne hozd fel előttük nagyon az ilyen mélyen vallásos dolgokat, NE mondd, hogy imádkozol értük. Én el szoktam intézni egy értem ugyan ne felkiáltással, de ha a szüleid ilyenek, akkor semmiképpen. Inkább világi érvekkel gyere, mert én nem fogadom el érvelésként a Bibliát és Istent (nem hiszek), tehát ők sem fogják valószínűleg. Mondd el, hogy ez olyan, mint ha pl. buszvezető akarnál lenni, az sem látszik jó munkának egy szülő számára, de aki tényleg buszvezető akar lenni, az élvezi, a hátrányai ellenére is. Egy ilyen párhuzammal el lehetne nekik magyarázni, legalábbis én ez alapján megérteném.
2011. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magyarázd el nekik, hogy rossz szülők akkor lesznek, ha nem engedik ezt neked ami az álmod. És az lesz az igazán szégyellni való. És hogy önzőek.
2011. máj. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondd meg a szüleidnek, hogy te szeretnél dönteni a te életedről, és nem akarod, hogy beleszóljanak. Kérdezd meg tőlük, hogy ők örülnének-e, ha te is így beleszólnál a dolgaikba?

(Meg tanuld meg használni a vesszőket.)

2011. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra! Lássák az eltökéltséget az arcodon és a viselkedésen. nem kell mindennap hagoztatni, hogy márpedig te akkor is kántor leszel, mert akkor azt erősíted bennük, hogy dacból csinálod, hanem halkan de határozottan. Ilyenkor jönnek be azok a szólamok, hogy "Ez az én életem, jogom van hozzá, hogy mostmár én irányítsam(jól vagy rosszul)" vagy "Ha nem engeditek hogy kibontakoztathassam magam, akkor tényleg rossz szüéők lesztek" vagy "Addig úgyse hagyok fel ezzel a tervvel, amíg én magam meg nem tapasztalom, hogy ez nem nekem való pálya. Ha igazatok van, akkor még úgyis lesz időm váltani, és mást csinálni"


Vagy választhatod a kompromisszumos módszert miszerint elvégzel valami általuk javasolt (zenei) pályát, lehetőleg rövidet, és utána elvégzed a kántorképzőt.

Így mind2 fél boldog.


Sok sikert!

2011. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1 A szüleim utálják ha műveltebb vagyok mint ők

2 Annyira lebecsülik magukat hogy nem hiszik hogy az ő gyerekük képes lenne jól tanúlni mert ők sem voltak képesek

3 A testvérem félbenhagyta a sulit mert elhitte azokat a hazugságokat amit a szüleim negativitásából kiérzett

gondolom azt hiszik hogy én is félbenhagyom

4 A szüleim szerint szégyent hoznák rájuk ha a művelt és vallásos emberek közé tartoznák

5 Azt hiszik hogy ha tudatossan élem az életemet akkor őket is akadályozni fogom és manipulálni

6 Hogy győzzem meg őket arról hogy ez nem igaz?

2011. máj. 19. 15:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mik történtek? Kántor vagy zenész lettél?
2016. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!