Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdv! Görög katolikus keresztel...

Üdv! Görög katolikus keresztelőn lehet református a keresztszülő?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Igen lehet, bármilyen.
2011. márc. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, hogy nem lehet. A keresztszülő pont a vallási nevelést vállalja el a keresztelőn, hogy nevelne már jó katolikust egy református? (Nekem nem kell magyarázni, csak a papnak...)
2011. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem CSAK a vallásból áll a jó neveltetés...Úristen.De igazad van a papnak majd elmagyarázzuk. Én hétvégén fogok keresztelni és református vagyok, és katolikust fogok..És senkit sem érdekelte a vallásom.
2011. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
50%
Így van. Örüljünk hogy egyáltalán még felvállalja valaki ezt a szép hagyomámyt, nem hogy még akadályoztatni...
2011. márc. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem katolikus (akár római-, akár görög-,) keresztelőn csak egy esetben lehetnek más vallásúak a keresztszülők: akkor, ha ők maguk is vegyes vallású, katolikus szertartás szerint összeházasodott házaspár, ahol a nem katolikus fél annak idején reverzálist adott az őket eskető (római v. görög)katolikus papnak. De valószínű, hogy még ez esetben is hercegprímási engedély szükséges.
2011. márc. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

:)) Úristen, ti aztán nem vagytok semmik :))

Hétvégén már meg is volt a keresztelő!! És kutyát sem érdekelte, hogy ki milyen vallású volt!! Jelen esetben : én református, mint keresztszülő, és katolikust kereszteltem.

2011. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!