Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt számotokra a leg...

Mi volt számotokra a leg magávalragadóbb a Húsvéti szentmisén? Írnátok nekem arról ami nagyon magával ragadott egy rövid (kb.120-30 szavas) fogalmazást írni?

Figyelt kérdés

Iskolába kéne, de a hittantanárom szerint nekem nincs felfogó képességem, és nem tudok rendesen elmélyülni a vallásban és az előző fogalmazásomra adott egy 1/2-t...

Légyszíves segítsetek! Köszi :D


2011. máj. 19. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A tanárodnak igaza van... belehalnál, ha megpróbálnál egy kicsit gondolkodni, és magad összehozni? 120 szó legfeljebb 6 sor, nem a világ, legyen már egy kis fantáziád!
2011. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az üres kereszt, az üres sír látványa, a feltámadás volt a leg magávalragadóbb.

Azt hiszem ezzel nem sokat segítettem. :)

2011. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az a helyzet, hogy a Húsvét a legnagyobb ünnepünk. Jézus Krisztus feltámadását ünnepeljük. Jó lenne ezt egyszer VALÓBAN átgondolnod, mert lehet, hogy ,megértenéd, hogy mit jelent ez... de most komolyan...


Nem voltam katolikus Húsvéti szentmisén. Evangélikus vagyok, és nálunk hajnali istentisztelet van: akkor, amikor Jézus feltámadt.


De most utánanéztem, hogy milyen. Nagyon érdekesnek találom. Tele van szimbólumokkal. Nagyon el lehet benne mélyedni... nem tudom hívő vagy-e, nem posztom megítélni...maradjunk annyiban, hogy szerintem ez most annyira nem vonzz :D ... De én a helyedben átgondolnám, hogy milyen volt, átgondolnám a Húsvét történéseit.


Mit jelent számodra a Húsvét? Először is erre válaszolj magadban.


Miért fontos, hogy elmenj a misére?

A mise liturgiájában melyik volt az a rész, amelyiket a legérdekesebbnek tartottál? Miért?

Melyik részt érezted magadhoz a legközelebbinek? Miért?

Írd le az élményedet kicsit részletesebben! (Pl. Amikor ide vagy odamentük, közben orgona szólt és ez erre emlékeztetett... vagy hogy meggyújtottuk a gyertyákat és fény gyúlt a sötétségben, mint Krisztus fénye a sötét vilgágban stb.)


Ha ezekre válaszolsz, ki fog jönni a terjedelem szerintem.


És kérlek...szépen kérlek gondold át ezeket mélyebben! ;)


Remélem segítettem!

2011. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!