Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez keresztény zene? (Kérdésed...

Ez keresztény zene? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

2011. szept. 25. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi számít keresztény zenének?


Amiben szerepel Isten, vagy amit keresztény vallásúak írnak? Mert ez a kettő, úgy tűnik igaz erre. De én nem tartom kifejezetten keresztény zenének, mert nem a hitről vagy vallásos érzelmekről szól. De van vallásos témája.

2011. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


Mivel elég sok keresztény zenészt és együttest ismerek, róluk viszont még nem hallottam, ezért utánanéztem egy kicsit a bandának. Eredmény:



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Sehol nem említik, hogy keresztények lennének (kivéve néhány iskolát); a műfaj meghatározásánál sincs szó erről; az ihletőik között is kizárólag világi zenészek vannak; a honlapjukon végigolvastam 5 dalszöveget, közük nincs sem a kereszténységhez, sem Istenhez vagy Jézushoz.


Ezek után nagyon meglepődnék, ha kiderülne, hogy mégis keresztények...


A linkelt dal szövege:


[link]


Engem ez sem igazán győzött meg. Bocsi.

2011. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A szöveg szerint hívők, igaz, az nem derül ki belőle, milyen istenben hisznek, valószínűsítem, hogy a keresztény Istenben. Ez alapján a dal alapján hallgathatod őket nyugodtan :)
2011. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Közben megtaláltam a wikis lapot róluk, aszerint igen, keresztény a csapat :) [link]
2011. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:30


Szia!


Gondolom, nem olvastad a kommentemet, merthogy ugyanezt a Wikis lapot is belinkeltem; nem kellett volna keresned. :)


Érdekelne, hogy miből gondolod, hogy a Wiki szerint keresztények. Merthogy én összvissz 3 erre - de inkább csak keró múltra - utaló mondatot találtam:

"The band members' lives were largely formed in Denver churches where they helped lead worship, and in the Christian school three of them attended. Slade, 24, and guitarist Joe King, 25, were several years ahead of drummer Ben Wysocki, 21, at Faith Christian Academy. Wysocki and guitarist David Welsh, 21, played in the same worship band."


Semmi más. Normál esetben fel szokták tüntetni, ha az illető előadó / együttes keresztény zenét játszik, itt nincs ilyen. "Genres Alternative rock, pop rock, piano rock" - Ennyi.


Egyesével belinkeltem a Wikiről a tagokról szóló oldalakat is; ezek alapján állítottam, hogy az ihletőik között kizárólag világi zenészek vannak. Nézd meg nyugodtan. Ja, és ott sem szerepel egyiküknél sem, hogy keresztény zenét játszana.


A saját honlapjukon levő dalszövegeket nincs kedvem újból előbányászni, de a Wikiről el lehet érni. Ha mutatsz nekem onnan olyan dalszöveget, aminek köze van a kereszténységhez... Hát akkor hajlandó leszek meggondolni magam. :)


Ja, és szerintem ez a szöveg sem keresztény, hiába van benne Isten...

Ha gondolod, mutatok olyan dalt, amelyben a többször elhangzó "Jesus" szónak, majd a refrénnek én is bedőltem elég hosszú időn keresztül; aztán rendesen meghallgatva és a szöveget megnézve kiderült az igazság...


Tényleg nem vitatkozni szeretnék, lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet. (?)

2011. szept. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!