Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez, mit jelent a...

Mit jelképez, mit jelent a Bibliban, hogyha valaki megszaggatja a ruháit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
gyász, szomorúság, bánat.
2011. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
A zsidóknál a mai napig szokás ez.
2011. máj. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bűnbánat, a vezeklés egyik módja.
2011. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És hamut hint a fejére.
2011. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kutya fülét.

Felháborodást jelent, mégpedig a legnagyobbat.

2011. máj. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


A ruha megszaggatása valóban megalázkodást jelent legalábbis a Biblia szerint. Számos példát láthatunk erre:


Például Illésnél, amikor a király meghallotta a félelmetes üzenetét, "megszaggatta ruháját, testére zsákruhát öltött, böjtölt, zsákruhában is hált, és csöndesen járt-kelt. Ekkor így szólt az Úr igéje Illéshez: Látod, mennyire megalázta magát előttem Aháb? Mivel megalázta magát előttem, az ő idejében nem hozom rá azt a veszedelmet; majd csak a fia idejében hozok veszedelmet a házára."


Vagy:


2Kir 22,19 "Meglágyult a te szíved, és magadat megaláztad az Úr előtt, hallván azokat, amiket e hely és az ezen helyen lakók ellen szólottam, hogy pusztulássá és átokká lesznek, és megszaggattad a te ruháidat, és sírtál előttem; azért én is meghallgattalak, azt mondja az Úr."


Üdv. Péter

2011. máj. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
megalázkodást, bűnös voltának felismerését
2011. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Néha akkor is előfordult, ha meghal valaki, akit szeretnek, vagy valami rossz hírt hallanak. Szóval gyász, de ettől még fel lehet úgy is fogni, mint megalázkodást Isten előtt.


Manapság nincs szokásban. A politikusok öltönye mindig makulátlan és tökéletes :)

2011. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!