Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez, ha valaki...

Mit jelképez, ha valaki katolikus templomban mécses (eke) t gyújt a mécsestartónál?

Figyelt kérdés

Van valamilyen konkrét szimbolikus jelentése?

(Egy ismerősöm többször is elmondta, miután betértünk egy templomba, hogy kettőt is gyújtott. Van ennek, a mécsesek számának jelentősége? Mit jelképeznek? - Református vagyok, ezért fogalmam sincs - kíváncsi vagyok.)


2011. jún. 10. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szeretteinkért szoktuk gyújtani.
2011. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ozmium42 ***** válasza:
Sosem hallottam róla, hogy jelentene valamit, de ezért én is kíváncsi vagyok a válaszra! Azért írtam, hogy a kérdés megjelenjen a listámon...
2011. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyerekeknek írt magyarázatban azt olvastam a szentmise kellékeiről, hogy a két gyertya az oltáron a következőt szimbolizálja: egyik égő gyertya Jézus, a másik pedig én vagyok. Nagyon tetszett nekem ez a magyarázat.

A mécsesek ez alapján nekem valami ilyesmit jelentenek: a templomban, ami egy szimbólumokkal nagyon telített tér, Isten elé állítom egy gyertya gyújtásával egy halott szerettemet (vagy élőt, van, aki élőkért is gyújt), Isten elé, aki az oltárszekrényben lakozik (a kérdezőnek mondom, ha ref-ként nem tudja esetleg: ott tartják a megszentelt ostyát, amiről a katolikusok hiszik, hogy az Jézus valóságos teste, tehát így is jelen van a templomban). Szerintem ez kicsit olyan, mintha a Mennyben Isten elé vinnéd egy szerettedet, megállnátok Isten előtt, és azt mondanád az Úrnak: - Tessék, itt van, ne feledkezzél meg róla, nézd. És Te elmész, mert dolgod van. De a gyertya ég >> szeretted ott marad, áll az Úr előtt.

Miért kell ez halottaknál? Szintén a kérdezőnek mondom: katolikusok hisznek abban, hogy aki igyekezett eljutni élete során Istenhez, és jó szándékkal élt, az nem kerül a pokolba akkor, ha valamilyen bűne mégis elválasztaná Istentől, amiről pl. nem tudta, hogy bűn, vagy akart leszokni róla, de képtelen volt, de törekedett.... stb. szóval az ilyen emberek a tisztítóhelyre kerülnek, ahol valameddig még tisztulniuk kell, hogy az Istent színről színre láthassák anélkül, hogy ez bűneik miatt "kiüsse" őket. Egyesek szerint a tisztítóhely az ilyen lelkeknek Maga Isten látása, Aki kiégeti belőlük az összes szennyet, amit magukkal vittek a sírba. Ez nem mond ellent azzal, hogy Jézus megváltott egészen és tökéletesen. Nem Istennek van szüksége a tisztulásodra, hanem Neked.

Na és a mécsest imával gyújtják rendesen, ami arra irányul, hogy ne kelljen ezeknek a lelkeknek nagyon szenvedniük a tisztítóhelyen. Nem rosszfajta szenvedés ez, de hát semmilyen szenvedés nem kellemes...


Amiket írtam, az én véleményem mutatják, és azt, ami nekem segít megérteni az ilyen szimbolikákat. Sokan nem tudják, miért is gyújtják pontosan, csak hogy a szeretteikért. Na azért az is valami. Ha én gyújtok, ezért gyújtom.

2011. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!