Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sperma kóser? (Kérdésed túl...

A sperma kóser? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye kérdésnek tűnik, de most elgondolkodtam rajta, hogy a zsidó vallás szerint ez minek is számít.
2011. máj. 26. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

'A kóser szót a tiszta anyagokból készült dolgokra is használják. Illetve az adott dolog megbízhatóságát, kiváló minőségét, elsőrangúságát is jelenti.' -Wikipedia

A fentiek értelmében sztem elképzelhető.. Legalábbis az enyém tuti megbízható, kiváló minőségű és elsőrangú xD szal kóser :D

2011. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
כן
2011. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
טאָכעס
2011. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem értem, minek kell beírni héber szavakat ide, hiszen a legtöbben nem tudunk héberül.

Azt mondja egy zsidó haverom, hogy kóser szót általában az ételekre használják, egyéb dolgokra ritkán.

Mondjuk, szerintem aki normális, az nem eszi meg a spermát.

Azt is mondja a haverom, hogy ő zsidó létére nem tudja, hogy a sperma kóser-e, vagy nem az, mindenesetre ha majd egyszer megházasodik, akkor mindig meg fog fürdeni, miután együtt hált a feleségével. Azt is mondta, hogy az biztos, hogy a zsidó nők mindig megfürdenek szeretkezés után, de hogy ezt miért csinálják, azt nem tudja, mert szégyelli megkérdezni az anyukájától, idegen nőtől meg nincs pofája ilyet kérdezni.

Azt meg én nem tudom, hogy egy baháí nő megfürdik-e szeretkezés után, mert még nem vagyok olyan viszonyban azokkal a lányokkal, hogy ilyet merjek tőlük kérdezni.

Az biztos, hogy azt írja az Aqdas, hogy a férfiak magja nem tisztátalan, de nálunk nem azt mondjuk, hogy kóser, hanem hogy tisztátalan valami, vagy sem, és a baháí-oknál nagyon kevés az a dolog, ami tisztátalannak minősül.

Ha a sperma nem tisztátalan, akkor ezek szerint szeretkezés után nem is kell megfürdeni, ennek ellenére a férfiak, és nők többsége mindig megfürdik, miután együtthált feleségével/férjével/barátjával/barátnőjével.

2011. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A sperma kóser, egyed nyugodtan.
2011. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

A sperma nem étel, az nem arra való, hogy megegyük, hanem az a petesejt megtermékenyítésére való.

Lehet, hogy kóser, de akkor sem arra való, hogy megegye bárki is.

Én nem enném meg, az tuti.

Üdv: Annazara

2011. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Fuggetlenul a kerdes komolytalansagatol, megvizsgalva a mozesi torvenyeket, kiderithetjuk, hogy a sperma "tisztatalan" dolognak szamit - vagyis, mint ilyen, nem lehet etkezes targya - nem szamithat kosernek.

De azert, hacsak nem vagy zsido, lenyelheted. :P

2011. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!