Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hordanak az idős török...

Miért hordanak az idős török férfiak rózsafűzért a kezükön egész nap?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Seherezádé?:)
2011. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pár éve jártam Törökországban és akkor tűnt fel ez a dolog.Aztán elfelejtettem és ez a sorozat emlékeztetett rá és kiváncsi vagyok mi lehet az oka.Te tudod?
2011. máj. 27. 20:19
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az 100%, h nem rózsafüzér, max. csak úgy néz ki. Láttál rajta keresztet?
2011. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos nem, de bennem is felmerült a kérdés.:)
2011. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondolom,hogy nem rózsafűzérnek hívják,csak sajnos nem tudom mi a neve.Keresztet nem láttam rajta élőben,igaz nem nézhettem meg igazán közelről,a filmben pedig nem figyeltem.Aki látta a sorozatot,ti láttatok keresztet?
2011. máj. 27. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy muzulmán imalánc volt, hasonló rendeltetéssel, mint a keresztény rózsafüzér, csak muzulmán kivitelben. De ez tényleg csak tipp, azt sem tudom létezik-e ilyesmi az iszlámban? A zsidóknál van imasál, akkor elvileg a muszlimoknál is lehet ilyen.
2011. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Muszlim vagyok.


Ezt úgy hívják Szebha! Hasonló mint a rózsafüzér, csak mást mondanak rajta. Azért találták ki, hogy tudjad, hogy hánynál tartasz. 100 darab van rajta. A szúfik használják legtöbbet, mert a hordása emlékeztet, hogy ismételgesd. De sokan hordják, hogy legyen késztetés, hogy emlegesse Istent!


http://www.youtube.com/watch?v=PRP8g_YqHes

2011. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Ez a wikin, de szánalmas, mert se angolul, se magyarul nincs neve, és ha átváltasz akkor már rózsafüzérhez jutsz, pedig ez nem az!

2011. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!
2011. máj. 27. 20:41
 10/12 anonim ***** válasza:

TESBIH aamıröl ırsz ez a török ımafüzer. Letezık 33 szemes ez a rövıdebb valtozata altalaban ezt latod hogy a kezükben van es van a 99 szemes hosszabb valtozat. Funkcıojat tekıntve valoban a rozsafüzerre hasonlıt, ımadkozunk vele:

Bısmıllah ır Rahman ır Rahım ezt mondjuk amıkor TESBIH-vel ımadkozunk ez azt jelentı: Allah a Kegyelmes es Irgalmas nevebn ha lefordıtanam...

Bısmıllah-Allah neveben, ir Rahman: A Kegyelmes, ir Rahım: Az Irgalmas

MInden nap egy egy ımakört szoktunk elmondanı a TESBIH-vel de azert latod hogy a ferfıaknak a kezükben van,mert ök napközben ıs a szabad percekben ezt mondjak csak nem hangosan ınkabb magukban hogy:BısmıllahIrRahmanIrRahım es közben egy egy szemmel tovabb haladnak a TESBIH-n...

2014. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!