Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kérdések vannak bérmálk...

Milyen kérdések vannak bérmálkozási vizsgán?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyek és nem tudom milyen típusú kérdéseket fognak feltenni. Valaki , aki volt bérmálkozási vizsgán nem tudna kicsit beszámolni a vizsga menetéről? Előre is köszönöm! :)
2011. máj. 31. 19:28
 1/3 anonim válasza:
Ezen a kinken megtalálod: [link]
2011. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Arra szeretném a figyelmed felhívni, hogy a bérmálkozás önmagában, tehát a szertartás, mint szokás nem egyenlő felnőtté válással. A tananyag elsajátítása és a sikeres vizsga nem biztosít olyan értéket, ami szívből jövő vágy lenne az Úr iránt. Persze hasznos tudni ezeket, de vigyázz ne a megszokás és a mások utánzása (már régóta így csinálják...) vezessenek. Gondold végig mindig, hogy mit jelentenek, mi az értelme, miért úgy van. Így figyelj a miséken is!


Én sok tekintetben nem értek egyet a katolikus egyház működésével. Túlságosan anyagiasnak, felszínesnek tartom. Nem kívánom szidni, mert én is katolikusnak születtem, de az igaz hit, nem a képmutató embereken keresztül ér el. Tudom, hogy ennek ellenére igenis van az egyházban olyan pap, vagy más tanító, aki valóban hiteles, de ritka. Figyelj mindig és gondold végig mit mondanak!


Sajnos azokban az időkben, amikor még nem volt minden embernek lehetősége a Bibliát olvasni, az egyház kihasználta és bizonyos érdekből búcsúcédulákat árultak, ebből épültek a nagy pompás templomok. Az emberek pedig vak hittel gondoltak arra, hogy valóban a menybe mehetnek a pénzükért. Ez helytelen volt. Azt tanácsolom neked, hogy olvasd rendszeresen a Szentírást és törekedj a tudatos életre!

2011. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ozmium42 ***** válasza:

"Sajnos azokban az időkben, amikor még nem volt minden embernek lehetősége a Bibliát olvasni, az egyház kihasználta és bizonyos érdekből búcsúcédulákat árultak, ebből épültek a nagy pompás templomok. Az emberek pedig vak hittel gondoltak arra, hogy valóban a menybe mehetnek a pénzükért. Ez helytelen volt."


Közbe kell szólnom. Búcsúcédulát a zarándoklat elismneréseként adtak, a zarándoklat pedig bűnbocsánatot jelentett. Ám, ha valaki nem akart, vagy tudott zarándokolni Jeruzsálembe (a középkorban nem volt olyan egyszerű), az pénzen megválthatta a búcsúcédulát. Furcsa szokás, hiszen a gyónás mindig is ingyen volt, tizedet is fizetni kellett, nem értem, mi vitte rá az embereket, hogy még ezt is megvegyék. Babona vagy vakbuzgóság lehetett az oka, és lehet, hogy egyházfők is rájátszottak. A protestanzizmus által kiváltott ellenreformáció eltörölte ezt a gyakorlatot. Sajnálatos, hogy ehhez az Egyház egységének megbomlása/megbontása kellett.

2011. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!