Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találom a Bibliában az...

Hol találom a Bibliában az öngyilkosságra vonatkozó részt?

Figyelt kérdés

Már olvastam néhány éve, de nem rémlik, hogy említést tenne erről bármilyen formában. Valószínű csak a memóriám ilyen pocsék vagy épp máshol "jártam" ennél a szakasznál.

Előre is köszi!


2011. jún. 13. 19:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia szerint az öngyilkosság bűnnek számít mégpedig a gyilkosság kategóriájába sorolja mivel az ember ilyenkor saját magát pusztítja el(2 Móz 20:13)
2011. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de ezzel épp nem megyek semmire. Ez a tíz parancsolatból az egyik. Ha magamra is vonatkoztathatom ezt a parancsolatot, akkor megtehetném bármire, és éhenhalnék. Kifejezetten az öngyilkosságra lennék kíváncsi.
2011. jún. 13. 19:42
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez szimplán az Isten iránti engedelmességnek és a szeretetnek mondd ellen. Mert ő teremtett téged az Életre, ő adta, nincs jogod hozzá, hogy eldobd. Ha ismered Őt, nem dobod el magadtól.
2011. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sajnos még ez mindig nem válasz a kérdésemre. Örülök, hogy kifejtitek az öngyilkosságról a véleményeteket. Köszönöm! De azért írtam ide, hogy ne kelljen átlapozni újra a bibliát.
2011. jún. 13. 21:15
 5/20 anonim ***** válasza:
Pedig az sose baj. És Istennek nem gondolom h mindent a szánkba kéne rágni. Nem robotok vagyunk. Azért adott agyat, lelket, hogy ítéljük meg a Lélekkel, hogy helyes e. A Biblia nem szabálykönyv, hanem útmutató, kívánom a Lélek vezetését az életedre. Isten áldjon gazdagon. Második voltam
2011. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod; a biblia útmutató. A legjobb benne az, hogy már akkor jól ismerték az emberi természetet, az ember pszihológiáját. És azt is felismerhették volna, hogy kivitelezhetetlen, amit megfogalmaznak benne. Engem az érdekelne, hogy a biblia határozza meg bűnként az öngyilkosságot vagy az egyház (akármelyik) találta ezt ki?
2011. jún. 13. 21:35
 7/20 anonim ***** válasza:
A bűn elválaszt Istentől. Istennel csak a Fiú követői vannak kapcsolatban, akik elfogadták őt. Ők nem lesznek öngyilkosak, illetve ha igen azzal bűnt követnek el mert nem állnak benn Isten munkájában. Ez benne van az Igében, nem kell mindent szó szerint megkeresni. Egy nem hívő embernek nem ismeri az Istent neki hiába papolsz a bűnről, nem érdekli.
2011. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy én teista vagyok. Értem azt, amiről beszélsz. Csak ez nem válasz még mindig a kérdésemre.
2011. jún. 13. 22:50
 9/20 anonim ***** válasza:

I. Kor. 19.

Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?

20.

Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, a melyek az Istenéi.


Igaz, előtte a paráznaságról beszél kifejezetten. De ha nem a magamé vagyok, nem ölhetem meg magam. Ahogy nem roncsolhatom a testem tartósan pl. alkohollal sem ezért. Ezért nem vagdoshatom magam. Stb....

Apropó, vagdosás... Illés próféta történetében Baál isten papjai vagdossák magukat, és arról sem épp pozitívan nyilatkozik a Biblia. Keressem meg Neked, vagy nem érdekel?

2011. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
2011. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!