Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Károli Bibliában lévő...

A Károli Bibliában lévő Jehova kifejezés "bizonyító erejű"?

Figyelt kérdés

Például: Zsolt 83,1

Ha bizonyító erejű, akkor miért?


2011. jún. 18. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit kellene bizonyítania? Ez Isten neve.
2011. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki? JT-i ezt bizonyítékként szokták felhozni.
2011. jún. 18. 12:18
 3/15 anonim ***** válasza:

Erre szerintem nincs bizonyíték. A héber nyelv leginkább csak mássalhangzókat jelöl, a magánhangzók jelölésére pontozást használnak. Ez viszont jelen esetben tudtommal nem ismert. Szóval csak a mássalhangzókban lehetünk biztosak.

Bár nem értem, miért kell akkora feneket keríteni az egésznek, végül is mi múlik ezen?

2011. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmi, nem is én kerítek nagy feneket neki, hanem a Jehova tanúk jönnek ezzel. Az egyik 'bizonyítékuk' a Károli Biblia Jehova kifejezése.

Azt az idézetet hozva a Károliból, hogy: "És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy." 1Jn 5,8 Erre azt mondják, hogy hazugság, belemagyarázás, rossz fordítás. (megjegyzem valóban nem így van a görögben).

Hazuggá teszik a Károli bibliát egy idézet alapján, míg egy másikkal bizonyítva állításukat. Az ő Bibliájuk újszövetsége tele van "tömve" a Jehova kifejezéssel, míg a görög iratokban egyetlen egyszer sem szerepel sem a Jehova, sem a JHVH tetragramma. A héber iratokban, ahogy az előttem is említette a kedves hozzászóló, nincs Jehova kifejezés, 'csak' a JHVH tetragramma. Ilyen alapon lehet ejteni Jahve-nak (aminek ráadásul még van valami értelme is a héberben) , vagy bármilyen szónak, mely tartalmazza a négy mássalhangzót a megfelelő sorrendben.

Ezért tettem fel a kérdést, hogy mit bizonyít a tanúknak a Károli idézet, mialatt nem egy idézetet rossz fordításnak, hazugságnak titulálnak a Károliból, többek között az említett szentháromságos idézetet.

Amit hazugnak és rossznak állítnak, abból miért idéznek, mint állításuk bizonyítékát?

2011. jún. 18. 14:10
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most nézem a kérdésnél a 9-es lemaradt, a Zsoltárok 83:19 a példa.
2011. jún. 18. 15:01
 6/15 anonim ***** válasza:

Adónáj,,Él-Chai,,Él-Qanná,,Elóhim,,Jahve-Cidkénu,,Jahve-Jire

ésmég lehetne sorolni több száz kifejezést vagy nevet ami Istenre utal.A mi napjainkban használatos Isten nevére:Atya,Mennyei Atyánk,és a másik:Úr Jézus Krisztus.

2011. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez az Isten neve: Jahve, JHVH, Jehova. Mindenhol máshogy nevezik. A zsidók kitörölték, hogy feleslegesen ne mondják ki a nevét ezért törölték, a Károliban sincs bent minden sorban és a katolikusban sem.


A zsidó templomban is fent van, JHVH.

2011. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de tudom a Jehova név eredetét. Azt nem értem, hogy a Károliban olyan idézetek felhozása esetén, mely ellene szól a tanaiknak, azt hazugnak ítélik, majd ugyan ebből a fordításból hozzák fel bizonyítékként a Jehova kifejezést. Egyszer hazuggá teszik a Károli Bibliát, máskor az igazukat bizonyítják vele. Ezért a kérdés, hogy a tanúk miért bizonygatják a hazugnak kikiáltott Károliból az igazukat?
2011. jún. 18. 16:20
 9/15 anonim ***** válasza:
Mert a többi keresztény Magyarországon azt olvassa.
2011. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A tanúk is a Károlit olvassák.
2011. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!