Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a Jehova tanúiról?

Mit kell tudni a Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
Mennyire hisznek abban amiben, mi a tiltott számukra, mit ünnepelnek, mit nem és más hasonlók.
2011. okt. 29. 20:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
45%
Álszent népség.
2011. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
75%

csak néhány dolgot tudok:

pl nem kaphatnak vért (ha életveszélyben vannak akkor sem, akkor meghalnak)

nem ünneplik a Karácsonyt

2011. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim válasza:
44%
2 hetente becsöngetnek, és a világvégéről beszélnek... és imádják a lekvárosbuktát!
2011. okt. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
86%
nekem van egy ilyen ismerősöm, úgyhogy tudok egy-két dolgot róluk. Nem tartanak ünnepeket, nem ajándékoznak. Nem adnak-kapnak vért, és nem is fogyasztanak állati vért (pl. hurkát) se. Elítélik a káros szenvedélyeket, nem játszanak szerencsejátékokat, nem fogyasztanak alkoholt (talán mértékkel szabad, de a részegséget megvetik), nem dohányoznak, nem drogoznak stb. Hogy ki mennyire hisz, az változó, de a legtöbbjükről el lehet mondani, hogy elég mélyen vallásosak.
2011. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
92%

Én ezeket tudom:


Mennyire hisznek abban amiben?

- Én csak nagyon hívő JT-vel találkoztam eddig.


Mi a tiltott számukra?

Mindenfajta ünneplés legyen az állami, vagy névnaptól szülinapon át karácsonyig, húsvétig minden, stb.

Nem kaphatnak vért (szerintem nem is adhatnak) mivel van egy vér iránti tilalom, amit a Bibliából olvastak ki a szakértőik, és terjesztették az emberek elé. Kórházban sem engedik meg szükség esetén, viszont úgy hallottam hogy különböző vérpótló készítményekkel próbálják a vérveszteséggel kapcsolatos haláleseteket megakadályozni.

Nem vehetnek részt a politikában, és nem csatlakozhatnak a hadviseléshez.

Nem szakíthatják meg a terhességet, még a magzat súlyos betegsége, végtaghiányos fejlődése, vagy bármi szörnyű, de kimutatható fogyatékossága ellenére sem.

Nem válhatnak el, csak ha a házasságban az egyik fél házasságtörést követ el, vagy meghal.


Mit ünnepelnek?

Csak az Úrvacsorát (jól mondom?), ahol Jézusra emlékeznek.


Mi kötelező nekik?

Hirdetni az igét, prédikálni járni. Többségében van egy meghatározott órahányad, amit mindenkinek teljesítenie kell, ezen kívül lehet külön missziót vállalni.

A gyülekezetbe is mindig járni kell.

Istennek tetsző életet élni.


Néhány tanuk:

- Tagadják a Szentháromságot.

- Jézust Mihány arkangyalnak tekintik.

- A pokolképzetet elvetik.

- A halált alvó állapotnak mondják, melyből vagy felébred a személy, vagy nem, attól függően feltámadásra ítéltetik-e. Ha nem, a halál állapota megmarad, és materiális lesz minden tekintetben.

2011. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
21%
hogy hülyék
2011. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim válasza:
0%
Az hogy egy banga zsidó banda, és mocskolják a kereszténységet...
2011. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
36%

Nem kell róluk tudni semmit. Egyáltalán semmit.

Levegőnek kell nézni őket, ott hagyni, bárhogy lekoptatni.

2011. okt. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 20:55-ös, javítanák, ha megengeded.

Nem mindenfajta ünnepet vetnek el. Aki ezt állítja, az éppen a valódi okokat nem ismerte meg arról, hogy bizonyosfajta ünnepeket miért nem tartuunk meg. De most erre nem térnék ki, sok kérdés foglakozik ezzel.


A halált nem mi hasonlítottuk alvó állapothoz, hanem Jézus.

2011. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
71%

ma 23:24

Nyugodtan.

Tudom bizonyosfajta ünnepeket miért nem tartotok meg. De egy két tanú közötti beszélgetést is hallgattam már (én voltam a harmadik ember mellettük csendes hallgatóságként) ahol épp azt mondta az egyikük, hogy nem tiszteleghetnek a magyar zászló előtt, a himnusz előtt sem, és csak muszájból kellett azt a fajta tiszteletadást is megadni, amit a himnuszkor, meg ilyen ünnepekkor szokás.

A halál alvás állapota - igen rémlik egy Biblia idézet erről, sokszor hallottam már. Csak úgy értettem, hogy más vallásokhoz képest tartjátok alvó állapotnak, mert más vallásokban vagy máshogy értelmezik a Bibliai szöveget, vagy más a hitrendszer teljesen, és ott a halál is annyiféle.

2011. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!