Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bukott angyalok vajon nem...

A bukott angyalok vajon nem bánták meg, hogy fellázadtak Isten ellen?

Figyelt kérdés
Mi a lehet a jó abban, hogy mérhetetlenül gonosz valaki, és semmi mást nem csinál soha, csak őrjöng a haragtól és gyűlölettől? A bukott angyalok (démonok) vajon nem szoktak azon gondolkozni, hogy mekkora bakot lőttek, és, hogy lehettek olyan hihetetlenül buták, hogy Isten ellen lázadtak?
2011. jún. 18. 18:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

hm.. hát rivalizálnak: Én vagyok a jobb a Teremtőnél!

vannak ilyen emberek is, ugye? a Teremtőnél, a másiknál jobb vagyok! ez az ego..rivalizálás.. megbánják? eléggé szenvednek tőle az biztos! de ha nem ismerik fel, hogy ettől szenvednek, akkor nem tudják megbánni.. valami ilyesmi, hm? mit szólsz?

2011. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Lehet ők nem így látják. Lehet úgy gondolják nekik van igazuk. Bár az őrjöngő gyűlölet magában senkinsek sem jó szerintem, viszont ha tehet is valamit, valaki ellen, akkor már jó. Lehet ők ezt a gyűlöletet az embereken vezetik le, és ettől érzik magukat jól.


(én egyáltalán nem értek a témához, csak ezt gondolom)

2011. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
21%

Láttál már olyat hogy bukott angyal?

Vagy bármit tűzön, vízen, levegőn, földön, napon, emberen állaton növényen kívül?

Vagy csak mesélték, meg olvastad?

Nagyon nem akarok szkeptikus lenni, mert a Hétszűnyű Kapanyányi Monyók létezik, mintahogy a Moncsicsi is, de akkor is, itt kezdődik a dolog!

Ha meg ezek olyasmik, amiket nem lehet emberi elmével érzelmekkel (ráadásul tizenévesen) megérteni, akkor valószínűleg maga a kérdés is értelmetlen. Kb. mintha azt kérdeznéd, mivel törölköznek meg a halak fürdés után.

És ehhez csak színtiszta borotvaéles logika kell!

:)

2011. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

"de ha nem ismerik fel, hogy ettől szenvednek, akkor nem tudják megbánni.. valami ilyesmi, hm? mit szólsz?"


Annyira buták nem lehetnek, hogy ne ismerjék fel, hogy milyen rossz nekik, mivel eszük az biztos, hogy van. Ráadásul nem akárhonnan jönnek, hanem Isten jelenlétéből, a Mennyből, amihez fogható csodálatos dolog nincs. Nyilván érzik a kontrasztot, visszaemlékezvén a régi szép időkre.

2011. jún. 18. 18:59
 5/29 anonim ***** válasza:
(olyat viszont láttunk, aki úgy viselkedik, mint egy bukott angyal, vagyis rivalizál a Teremtőjével..)
2011. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A valláshoz nem logika kell, hanem hit: itt kezdődik minden. (kedves előző)

Téged meg miért izgat, hogy a kérdező vallásos-e?.... (bocsi kérdező az off-ért)

2011. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
19:02 - az utolsó előttinek megnt, amit írtam.
2011. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy nem szoktak titokban sírni, és imádkozni Istenhez, hogy fogadja vissza őket? Vagy amikor kirúgták őket a Mennyből és rájöttek, hogy ennyi volt, akkor nem sírtak?
2011. jún. 18. 19:04
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

az ördögi - diabolikus - a szóban benne:'di' kettősség.

egy szembenállás, egy harc.

Az ember tragédiájában, Lucifer azt mondja, nem adja fel a harcot (ahogy feladja, már nem ördög)

"Nem adhatok mást, mint lényegem! - mondja a drámában.

Tehát ha egy ember így harcol a Jó ellen (ellenlábas) akkor valószínű, hogy nem akar megsemmisülve engedni:

Te vagy, Uram a jó.

Ez valóban egyfajta megsemmisülést igényel - az ego megsemmisülése, de cserébe a TEREMTŐVEL lehet az örökkévalóságban.

"Aki meg akarja tartani az életét, elveszti azt"- mondja Jézus. Ha valaki nem akar ebből az ellenállásból engedni, nem tudja Őt követni(a mennyei Atyához)

Ettől NAGYON szenvednek az emberek, de nem hiszik és nem értik. És ha nem is keresik (mint te, Kérdező) nem is találják meg a szenvedés okát.

De ahogy Böjte Csaba testvér mondja: Jónak lenni jó!

Figyelni kell ezekre a tanítókra, segítenek megérteni a világot.

Isten a Lét. Az életet a Létért fel kell áldozni.

2011. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

19:00


"(olyat viszont láttunk, aki úgy viselkedik, mint egy bukott angyal, vagyis rivalizál a Teremtőjével..)"


Hol? És ki az, aki olyan?

2011. jún. 18. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!