Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény egyház...

Van olyan keresztény egyház ami nem igényel istenben való hitet, hanem a bibliai történetek morális tanításaira és a templomban összegyűlt közösség pozitív szociális hatásaira helyezi a hangsúlyt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A keresztény egyházaknak az alapja az Istenben való hit.

Hogy akarod Istenhit nélkül morálisan tanítani a bibliát?

2011. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mostanra az egész nyugati kereszténység gyakorlatilag erre modernizálódott=degradálódott, kivéve HGY-t mert ott Izraelt kell imádni az egy igaz Isten helyett és a JT-t mert ott a saját ferdített Bibliájukat kell házról házra hirdetni.
2011. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"A keresztény egyházaknak az alapja az Istenben való hit."


Mivel vallásszabadság van, ezért nincs olyan legális követelmény, ami megakadályozná, hogy kereszténynek nevezzünk egy istenhit nélküli egyházat.


"Hogy akarod Istenhit nélkül morálisan tanítani a bibliát?"


Nem az lenne az egyház lényege, hogy "tanítsuk a bibliát", hanem az, hogy emberek összegyűljenek, pozitív érzéseik legyenek a közösségi léttől és közben szimbolikusan értelmezzék a Bibliát, beszéljenek a benne lévő történetekről, gondolják át az olyan morális tanításait, amik nem modernség-ellenesek.

2011. jún. 22. 13:15
 4/11 anonim ***** válasza:

De te a Keresztény egyházakról beszéltél. Lehet hogy nincs olyan követelmény de akkor is az az alapja. Hogy aztán te csinálsz majd egy Józsika egyházat az már a te dolgod.

Azok a tanítások elvileg Istentől jönnek ha te úgy akarod tanítani hogy őt kihagyod a buliból...

2011. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kereszténység meghatározását. Az Istenben és Jézusban mint Isten fiában való hit is feltétele annak hogy valami keresztény legyen (angolul CHRIST-ianity). Például az iszlám is hisz Jézusban mint prófétában, de ettől még nem nevezhetjük kereszténynek. Ráadásul egyház csak egy van. (ezért hívják egyháznak és nem száztizekettőháznak :))
2011. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Üdv! Azért tettem fel a kérdést, hogy megnézzem, hogy az egyházaitok törvényei mellett mennyire tiszetelitek annak az államnak a törvényeit, amiben éltek. Szomorúan látom, hogy bár én egy rossz szót nem szóltam arra, amiben ti hisztek, ti mást sem csináltatok csak kritizáltátok az én általam megfogalmazaott teológiai nézetet, méghozzá mindezt úgy, hogy a kérdésem az volt, hogy van-e ilyen egyház, nempedig az, hogy mi a véleményetek egy ilyen egyházról.+
2011. jún. 22. 14:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Az állami törvényekről nem láttam a kérdésedet.

A véleményemet azért írtam le mert (miszerint az Istenhit az alap) hogy e szerint nem létezhet keresztény egyház hit nélkül.

Elméletben az egyházaknak is tisztelniük kell a világi törvényeket. Sajnos az ellentétes kultúrák összemosódása miatt ez egyre kevésbé lehetséges. Hisz más az értékrend, szélsőséges esetekben a más vallásúak lenézése bántalmazása.

Erről Huntington írt egy nagyon érdekes könyvet Civilizációk összecsapása címmel. Ha tudod olvasd el. Tényleg érdekes.

Ha te magad akarsz a kérdésedben vázolt alaplevek szerint alapítani egyházat, hajrá. Nem tudom hogy "keresztényi" egyháznak elfogadják-e majd.

2011. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki megpróbál a Bibliai tanítások szerint élni, de nem hisz Istenben, akkor az azért egy elég jó dolog, sőt szerintem biztos hogy Istennek is tetszik az ilyen viselkedés és előbb utóbb megadja az ilyen embernek a hit kegyelmét is.
2011. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy jó dolog és az is jó ha valaki ilyeneket tanít az embereknek. csak nekem furcsa hogy hit nélkül hogy akarja valaki továbbadni Isten tanításait.

Lehet hogy valami jogi fórumon illetve keresztény közösségekben kell feltenni ezt a kérdést, hogy létre lehet-e hozni ilyen feltételekkel keresztény egyházat.

2011. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van olyan ateista nézet, ami nem igényel istentelenséget, hanem a nagy semmit hirdeti, és az iskolákban tanult hipotéziseiket a legkisebb bizonyítás akarása nélkűliségére helyezve a hangsúlyt?
2011. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!