Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti képesek...

Keresztények! Ti képesek lennétek valakit szeretni párkapcsolati viszonyulatban, ha az illető nem hinne a semmilyen világteremtő szellemben? (Isten vagy szinonimái)

Figyelt kérdés
Indokokat is kérek, esetleg meglepő történeteket.
2011. jún. 24. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Igen. Attól még, hogy valaki az enyémtől különböző nézeteket vall, lehet vele jó kapcsolatom - feltéve, hogy ő is elfogadja, az én hitem. Csak a legelvakultabbak képesek azért feláldozni egy párkapcsolatot, mert az egyik fél nem hívő - ekkora baromságot!
2011. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

én ateista vagyok, de én nem tudnék szerintem szerelmes lenni egy vérkeresztény csajba, mivel rángatna a templomba és be kéne tartanom az egyház szabályait.

Ráadásul szexuális téren gondolom visszafogott lenne.

2011. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Ateistaként úgy gondolom, hogy egy hívő és egy ateista között lehet párkapcsolat, ha


- a hívő nem erőlteti, hogy várjanak a házasságig, ez egy ateistának annyira értelmetlen, hogy 99,5%, hogy bármennyire szereti, nem megy bele, logikus szempontok alapján. Azért emelem ki ezt külön, mert ezt az egyetlen vallási előírást ismerem, amely kihat a pár életére is a hívőén kívül.


- a hívő fél ne erőltesse rá a hitét az ateistára. Ne akarja megtéríteni. Kérheti, hogy járjon templomba vele, de a visszautasítást fogadja el. Ne vegye zokon, ha nem tartja be a vallása szabályait, amit valószínű, hogy értelmetlennek tart.


Az ateista félnek pedig szintén nem szabad megtérítenie a vallásos felet, és nem szabad a hitét hülyeségnek beállítania. Igaz, én az ateista fél lennék ebben a helyzetben, de szerintem ha mindegyik pont teljesül, hívő és ateista között lehet párkapcsolat.

2011. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

19:39

heheh :D szépen lepontoztak a legelvakultabbak


19:45

és mi a helyzet a nemvérkereszténnyel? keresztény és hisz istenben, de nem rángat templomba, és nem kényszerít rád dolgokat, nem prűd


köszönöm az eddigi válaszokat, keresztények véleményét is várom. vagy leginkább azokat

2011. jún. 25. 09:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy keresztény válaszát olvasod :)

Igen, képes lennék és egyáltalán nem akarnám megtéríteni :)

Nálam (pedig bizonyos értelemben vérkereszténynek számítok) eleve szempont, hogy ne legyen az. Nem is lett és ez jó így mindkettőnknek.

2011. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:45"


Én is ateista vagyok, volt egy keresztény párom - 3 évig voltunk együtt -, minden este imádkozott, templomba járt, stb, de ritka perverz volt. És tiszteletben tartotta, hogy engem nem érdekel a vallás.

2011. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagymamám hisz Istenben, nagypapám viszont gyerekkora óta utálta a vallást, mert egy katolikus pap megverte valami kis csínytevésért. Nagypapám haláláig a legteljesebb egyetértésben éltek együtt. Egyikük sem beszélt a másik előtt arról, hogy mit gondol a vallásról és nem erőltették egymásra nézeteiket. De a másik nagymamás is keresztény, nagyon szeretem őt is, de ha pasi lennék nem vennék el egy ilyen nőt, aki ennyire vallásos mint ő, mert folyton téríteni akar és ez nagyon nem tetszik.
2011. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 littlejohanna ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mennyire vallásos a másik fél. Nyilván nem mindenki egyformán vallásos, ezért van olyan keresztény, aki simán eléldegél egy más vallású, esetleg teljesen ateista ember mellett, és van, aki hosszú távon csak keresztény világnézetű párral tud élni.

Régen volt ateista barátom, de ma már ez nem működne. És itt nem arra gondolok, hogy minden vasárnap ott üljön a templomban vagy ilyesmi. Egyszerűen arról van szó, hogy egy mélyen vallásos ember akadályokba ütközik, ha nem oszthatja meg a hitét a párjával. De a többség nem ebbe a kategóriába tartozik.

2011. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egy keresztény válaszát olvasod:)


ha te tényleg keresztény vagy - nem pedig vallásos - tehát van élő kapcsolatod Jézussal, akkor eszedbe se fog jutni h egy olyan emberrel kösd össze az életed, aki nem hisz Jézusban. Jézus egy kereszténynek mindent jelent. Aki nem így gondolja az egyszerűen nem keresztény, hanem vallásos...tudom, kicsit durván hangzik, de olvasd el a Bibliában az idevonatkozó részeket, és meglátod, hogy így van...

2012. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én nem tudnék
2013. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!