Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vallásban mi a...

Keresztény vallásban mi a véleménye Istennek a tetoválásokról?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 22:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Semmi, a tetoválás sehol sincs megemlitve
2011. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek."


(Mózes III. könyve 19. rész)

2011. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Ez NEM keresztény, hanem zsidó elöirás.
2011. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Ha az Újszövetségből vársz választ, akkor konkrétumot nem találsz.


Viszont érdemes átgondolni néhány igét:


"Akár esztek tehát, akár isztok, bármi mást cselekesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek!" (1 Kor 10:31)

"Mert minden, ami nem hitből származik, az bűn." (Róma 14:23)

"Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, amelyek az Istenéi." 1Kor 6:19-20


A kérdés ezek után az, hogy ha ugyan egyértelműen nincs is megtiltva, ettől függetlenül teszel-e olyat a testeddel, ami nem válik Isten dicsőségére?


manju

2011. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem, de pl van aki virágot, van aki koponyát tetovál magára, viszont olyan is van, aki Jézus Krisztust tetováltatja magára, egyéb ilyenekkel együtt. Az Isten dicsőségét mutatja, nem?
2011. jún. 25. 23:48
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Hm, szerintem nem. De ez az én véleményem. Ne arról ismerj fel egy keresztény embert, hogy Jézust tetováltatta magára bármilyen formában, vagy keresztet hord, vagy ilyen pólóban van. Én legalábbis nem hinném el róla. Sokkal inkább legyen felismerhető pl. a szerénységéről, csendességéről, segítőkészségéről. A tetoválás inkább hivalkodás.


manju

2011. jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

nagyon érdekes kérdés ez. ha Jézus szavait vesszük figyelembe, akkor tudjuk, hogy egyek vagyunk végső soron. de ha valaki tetoválást csinál, akkor azzal magát elkülöníti tudatban, hiszen pont azért csináltat tetkót, hogy megkülönböztesse magát a másiktól, elválassza a többitől saját személyét...ezzel viszont kiszakad az egészből képletesen, vagyis az egységérzetet csorbítja, így végül is bűnt követ el, mert az egységből való kiszakadás enged teret az önzésnek, ami pedig a bűn maga.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Nekem még annyi jut eszembe, hogy a test "megbélyegzése" jellemzően antikrisztusi dolog az Újszövetségben. Keresztyénként én eléggé idegenkedem a tetoválástól.

(Az egyik válaszolónak: Arról szerintem hosszan lehetne beszélgetni, hogy az Ószövetség mennyire elválasztható a keresztyénségtől.)

2011. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

"Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az ÚR!" - 3Mózes 19:28


Ez a fordítás jobban kihozza a lényeget,magyarul ne legyen tetoválásod.


Attól,hogy Ószövetség attól még ugyanúgy kell engedelmeskedni neki, Jézus azt mondta,hogy nem azért jött,hogy eltörölje a próféták tanítását(Ószövetség) hanem,hogy betöltse.


Engedelmeskedni kell az Ószövetségi dolgoknak is. De pl:Körülmetélést nem kell végezned mert te szellemben "körül vagy metélve" Jézus Krisztus által - a körülmetélés a szövetség jele volt az Ószövetségben,ma pedig Jézus Krisztus vére rajtad van az a szövetség jele. Áldoznod nem kell állatokat a bűneidért,mert Jézus volt az engesztelő áldozat... De,hogy ne ölj ne lopj stb. ugyanúgy be kell tartani.

2011. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Krisztus képét tetoválásként felrakatni óriási tiszteletlenség, és ha keresztény lenne a tetoválómester, megtagadná az ilyen kéréseket. Ha én egy ilyen tetoválást valakin meglátnék, én palacsintává verném az illetőt.

Üdv: 29/L

2011. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!