Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia ír ilyet? Mit jelent,...

A Biblia ír ilyet? Mit jelent, mire utal és miért kapunk keresztet?

Figyelt kérdés
"Mindenki akkora keresztet kap, amekkorát elbír".
2011. júl. 4. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen a Bibliában, de most nem tudnám megmondani, hogy hol. Arról van szó, hogy úgy van kimérve az életben a teher mindenkinek, hogy még épp elbírja.

Az igazat megmondva, én hívő vagyok, de ezt nem így fognám fel. Viszont a kérdésre válaszoltam.

2011. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresztet kapunk, ez azt jelenti, hogy valami nehéz feladat, vagy nehéz sors kell hogy jusson mindenkinek az életben. Én nem tudom, hogy a Biblia mit mond arról, hogy miért van így. Az én vallásom szerint azért, hogy tanuljunk, és tökéletesebbé váljunk. Pl. ha mondjuk árvíz van, akkor az embereknek alakalma van segíteni egymáson, összefogni, megmutatni, hogy milyen erősek, ügyesek, összefognak olyanok, akik régen haragosok voltak, stb. A nemeslelkűség a nehéz helyzetekben tud megmutatkozni. Vagy kifejlődni.
2011. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Talán erre gondoltál.


"de hű az Isten, aki nem hágy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek." 1Kor 10:13


manju

2011. júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért kapunk keresztet, hogy így lehetőségünk legyen bizonyítani a hűségünket. Ha ugyanis valakinek egész életében csak gazdagsában, kényelemben és jólétben van része, akkor sose derül ki hogy egy nehéz helyzetben is helytállna-e. Ha valaki csak azért szereti Istent mert folyton mindenféle jó dolgokat kap tőle, de amint egy kis nehézség éri akkor megtagadja a hitét, akkor az ilyen szeretet valóban igazi szeretet vagy inkább csak érdekbarátság?

Egyébként a szentek gyakran imádkoztak azért hogy több szenvedést kapjanak. Azért tették ezt, mert tudták hogy a szenvedés értéket képvisel, megedzi a lelküket, és áldozatként felajánlhatják különböző célokért (mondjuk bűnösök megtéréséért).

2011. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mindenki akkora keresztet kap, amekkorát elbír"


Amikor egy fájdalmas műtét előtt voltam, ameddig bírtam addig bírtam, de amikor már órák óta szenvedtem és úgy éreztem hogy nem bírom tovább, imádkozni kezdtem segítségért, és néhány percen belül elvittek megműteni (előtte már órákat vártam). Nekem ezt jelenti az hogy mindenki akkora keresztet kap amekkorát elbír.

2011. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet az öngyílkosokkal?
2011. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!