Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Titeket hogyan szólított meg...

Titeket hogyan szólított meg Isten? Egyháztól, felekezettől függetlenül mindenki őszinte és magyarázó válaszát várom! (Élmények, esetek, minden. )

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 00:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Engem sehogy. Pedig nyitott vagyok rá azt hiszem.
2011. júl. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Engem se pedig nagyon szerettem volna és sokat imádkoztam érte de ez már régen volt, nincs vallásom.
2011. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

egnem így, ahogy Weöres Sándor gyönyörűen írja:


Mint fürdőző combját ha hal

súrolta s tovalibbent --

így néha megérezheted

önnön-magadban Istent:


[link]

2011. júl. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:

Isten mindig veled van. A mi korlátolt emberi tudatunk ezt nem tudja felfogni, de az Úr vezet minket mindig és mindenkor, az hogy Te nem veszed észre a jelzéseit, az a te hibád, nem figyelsz oda eléggé, vagy kapósabb vagy a Sátán befolyásolására! Ha vicces, ha nem, ki kell mondani!

Én mindig érzem szeretetét, illatát. Az illata semmihez sem fogható édes érzés, mintha semmi másra nem lenne többé szükséged! Isten szeretetét, aki nem érezte a szívében, nem tudja mit hagy ki! Én mindig észreveszed Isten jelzéseit és érzeni szoktam jelenlétét is!

2011. júl. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
^engem :) (próbálkozom a megfogalmazásával, de ilyen pontosan, szépen még nem sikerült:)))
2011. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Éltem az ügyes bajod életem, és minden egyszerűen csak egy hatalmas tátongó ürességet hagyott maga után. Pedig elég sok mindent kipróbáltam, de csak hosszabb-rövidebb ideig tartó örömet okozott, boldog nem lettem. Szenvedtem. Aztán adtam egy esélyt Istennek (vagy inkább magamnak), azt mondtam, itt az életem, odaadom, csinálj vele amit akarsz, én úgyis csak elszúrom az egészet. És ami onnantól kezdve történt, az felfoghatatlan. Helyreállította amit elszúrtam, rendbe jöttem lelkileg, rám bízott feladatokat, azóta tudom hol a helyem, hova tartozom. Azóta boldog vagyok. Kérdezz bele ha valamit nem értesz.
2011. júl. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Engem egy vallásos gyülekezetből hívott ki egy olyan közösségbe ahol hatalommal és erővel használjuk Jézus nevét.
2011. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Nem egyszerre, egyik pillanatról a másikra történt, hanem egy folyamat volt, sőt, még a mai napig is tart ez a folyamat. Nem tudnék élményeket, eseteket kiragadni, ez nálam egy olyan dolog, ami szinte észrevétlenül történik, csak távlatokban látom meg az életemben a változást.
2011. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

01:00-ásnak: ne csodálkozz majd ha az imádra való választ mondjuk 10-20 év múlva megkapod. Ezt csak azért mondom mert velem így történt.


Engem úgy hogy egy furcsa álmot küldött, amiben egészen egyszerűen amig az álom tartott addig egészen tökéletes bizonyossággal tudtam hogy Isten létezik. Ez egy természetfeletti érzés volt. Korábban is hittem Istenben, de azóta sokkal jobban igyekszem az Ő akarata szerint élni. Azóta egyébként más álmokat is kaptam néha amiket én Istentől jövőnek tartok.

2011. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem sok a konkrétum.Túl sablonosak vagytok.Valami intenzív élmény csak akad.

Köszi az eddigi válaszokat!

2011. júl. 5. 09:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!