Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Emberi élet csak Isten tudtáva...

Emberi élet csak Isten tudtával, "előzetes engedélyével" jöhet létre, vagy csak a sejtek véletlen találkozása, ami Istennek is "meglepetés"?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 09:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
5%
pff na igen, az ilyenek akarják betiltani az abortuszt...
2011. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem hiszek a véletlenben.
2011. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
46%
A TV-ben kéthete egy tízgyerekes hülyeember azt mondta mi elfogadunk annyi gyereket amit isten akar és ad.Tehát nem ők csinálják a gyereket kizárólag a saját elhatározásukból?Az ilyennek levágnám a f****t és kíváncsi volnák mit ad neki isten.És ilyen agyroggyant szellemi nyomorék nevel gyereket!
2011. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

...és ha majd szépen sorban kezdenek alultápláltak lenni a kölykök vagy éhen is hal egy-kettő, kíváncsi leszek, hogy azért ki lesz a hibás.


Isten? Ők maguk? Ilyenektől nem várok önkritikát.

2011. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia azt mondja: Én (Isten) már az előtt ismertelek mielőtt megszülettél volna! (tehát már a kezdetektől fogva ismert téged, és már terve volt veled).

Ezen alapon nem hinném hogy nagy meglepetés lett volna a Számára az hogy te megszülettél, vagy ahogy én megszülettem. :)

2011. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Ha feltételezel egy mindentudó és mindenható istent, ebből következik, hogy semmi sem történhet a tudta és jóváhagyása nélkül. Viszont!

Mire alapozod ezt a feltételezést?

Birtokában vagy-e elégséges mennyiségű tudásnak, hogy élj ezzel a feltételezéssel?

2011. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Te ezt most kinek írtad? És jobban kifejtenéd mert lehet hogy egy kissét drámaian próbáltál fogalmazni, de ettől függetlenül nem értem...
2011. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%
Több millióan haltak meg a hittől mint a háborútól
2011. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek írtam.

Pontosan mit kellene részletesebben kifejtenem?

Ha azokat a dolgokat, Heisenberg-féle határozatlansági elvnek bárki maga is utána nézhet, a világ létrejöttének pedig érthetőbben az (egy másik hasonló kérdésben már ajánlott és linkelt) Az idő rövid története c. Hawking könyvben, illetve a szintén általa jegyzett A nagy terv címűben.

Részletesebb leírásokat hivatalos tudományos munkáiban is lehet találni, de azoknak rendkívül bonyolult a matematikája, és a megfogalmazása szerint "az érthetetlenségig szakszerű".

2011. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%

Az anyagi megjelenés és változás az Isten által irányított és fenntartott folyamat, mivel semmi nem jelenik meg magától, ahogyan változni is képtelen magától(persze mondhatjuk, hogy a törvények miatt változik az "anyag", de a fizikai törvények is megjelentek, szóval azoknak is szüksége van "mögöttes" irányításra).

Az emberi élet pedig alapban van...de ahhoz, hogy az emberi elme léte értelmet nyerjen, ahhoz fizikai testre van szüksége, hogy tudja magát mihez viszonyítani, így "én"-né válva.

Szóval nemhogy a sejtek "véletlenszerű" találkozása, de maguk a sejtek fizikai megjelenése is Isten tudtában van.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!