Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusoknál mennyi ideig...

Reformátusoknál mennyi ideig kell templomba, hittanra járni, ha szeretnék keresztelkedni?

Figyelt kérdés
33 vagyok,pár hete érzem,h Isten felé kezdek fordulni. Katolikus plébániával beszéltem,ott leordították a fejem,h mégis milyen alapon akarok én keresztelkedni, majd 3 év múlva talán..
2011. júl. 6. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom, nem kell szó szerint venni a "leordították a fejemet"-dolgot... Tudod, azért van ennyi felkészülési idő, mert meg kell ismerned Istent, a vallást, s azt, hogyan élhetsz keresztényként - mert aki valóban az, az egész más életforma, mint amit eddig éltél. És szükséges idő, ami alatt elmélyül ez a tudás, és végig kell gondolnod, hogy valóban szeretnéd és tudod-e ezt vállalni.

Azt írod, kezdesz Isten felé fordulni. A katekumenátus (a keresztelésre való felkészülés ideje) pontosan ebben segít, erre mélyít. Nem kell megkeresztelve lenni ahhoz, hogy imádkozz, s hogy Isten egész lelked mélyét érintse, s megváltoztassa az életed. A keresztség csak egyre mélyebben felé visz.

Reformátusoknál is években mérhető a felkészülés: van, ahol 1-1,5, van, ahol 2, máshol több év.


Azt javaslom, keress előbb egy másik plébániát, ha van a közeledben, keress szimpatikus papot. Ha bp-i vagy, javaslom, menj el a Sziklatemplomba, beszélj valamelyik pálos atyával, nem fogsz csalódni.


És addig is: olvasd a Bibliát, ott az Élő Isten ismeretének kezdete. Az Újszövetségben, az Evangéliumoknál kezdd, és jó lenne vmi gyerekbibliát szerezned a főbb ószövetségi történetek minél gyorsabb megismeréséhez. És olvasd a Zsoltárok könyvét.


Szeretettel imádkozom Érted: Egy reformátusból lett katolikus - aki nem véletlen döntött így...

2011. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

sajnos tényleg leordította plébánián irodai szolgálatot teljesítő hölgy. azt mondta csak az a jó keresztény aki templomba jár. nekem ez rosszul esett mert mindig is jó ember voltam,a gyerekeimet is ilyen szellemben nevelem,bár tény h templomba még nem jutottunk el.


nem is az a cél h hipp-hopp túlessek rajta,csak szeretném megtalálni azt a vallást-gyülekezetet amely nem zárkózik el ennyire az olyantól mint én

2011. júl. 6. 21:45
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Ne aggódj, és kérlek, ne egy begyöpösödött, ultraszemellenzős irodai néniből indulj ki. Sajnos ilyen embereket mindenfelé találsz. Nem tudom, hol laksz, de próbáld meg azt, hogy megnézed a miserend.hu-n, mikor van szentmise hétköznap az adott plébánián, menj el egyre, és mikor vége, kérdezd meg, hol a sekrestye, és kapd el gyorsan az atyát. Ők általában ennél barátságosabbak azért sok-sok fokkal. Bár van, hogy épp rohannak, de megéri őket kergetni egy kicsit, hidd el, örülni fognak!

Megírod, melyik városban élsz? Akkor tudnék ajánlani olyan helyet valószínűleg, ahol szóba tudsz állni türelmes, kedves, szeretetteli emberekkel is.


Nézd el az Egyháznak, hogy elsőre pont egy ilyen ordítozós tagjába futottál bele... Sajnos mindenhol vannak ilyenek, ahol emberek vannak. Pl. lehet egy iskola nagyon jó attól még, hogy a 30 közül van 5 hülye tanár.

2011. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Most lehet, hogy nem leszek népszerű a katolikus barátaim körében, de azt mondom neked, hogy őket kerüld el messziről. És azokat is, akik nem Isten Igéjéhez mérik az életüket! Neked nem vallásra van szükséged, hanem az Élő Istennel való személyes kapcsolatra. Olyan gyülekezetet keress, ahol:


1. Hirdetik a megtérés és a Jézus Krisztusban való üdvösség üzenetét

2. A megtért hívőket (nem a csecsemőket!) bibliai módon bemerítik/megkeresztelik víz alá merítéssel

3. Bibliai módon hirdetik a Szentlélek/Szent Szellem keresztség fontosságát - mert e nélkül nem lehet győzedelmes keresztény életet élni!


Még folytathatnám hosszan a listát, de ez a 3 alapvető dolog. Péter apostol is ezeket hirdette pünkösd napján:


"Térjetek meg és keresztelkedjetek meg [merítkezzetek be] mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát. Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk." (Apostolok cselekedetei 2:38-39)


Üdv.

2011. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
férjem is pont azt mondta,h nekünk gyülekezetbe kellene menni. itt nálunk van egy Agapé központ,arról tudtok valamit?
2011. júl. 7. 17:09
 6/10 A kérdező kommentje:
lehet h most butaságot írok,de amikor a hölgy kioktatott,hirtelen az jutott eszembe,h mi lett volna ha Keresztelő Szent János azt mondta volna Jézusnak,h: Majd járjál hozzám 3-4 évig hittanra,és majd meglátjuk h méltó leszel-e a keresztségre!
2011. júl. 7. 17:24
 7/10 A kérdező kommentje:
ettől függetlenül-vagy ezért még inkább?- vágyom erre az egészre :)
2011. júl. 7. 17:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Agapé gyülekezet megfelel a fenti 3 alapkritériumnak, ilyen szempontból jó gyüli. De ne az legyen az elsődleges szempont, hogy melyik gyülekezet van hozzátok a legközelebb. Sokkal fontosabb az, hogy szellemben fel tudjatok nőni. Ha küldesz privátot, küldenék neked néhány alaptanítást egy nemzetközileg elismert szolgálótól.


Kívánom, hogy megtaláljátok a helyeteket Krisztus Testében!

2011. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

szia!


köszi!


nem az a fő,h ez van közel,csak ezt az egyet ismerem,mert itt van..

2011. júl. 7. 23:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A református gyülekezetekben eltérő a gyakorlat arra nézve, hogy mennyi a felkészülési idő a felnőttkeresztség előtt, ugyanakkor én még nem hallottam olyan gyülekezetről, ahol két évnél több (1. válaszoló), bár igazán olyanról sem, ahol egynél :)


Az igaz, hogy a legtöbb gyülekezetben van egy felkészítő sorozat, de szerintem ez nem feltétel, hanem segítség ahhoz, hogy mélyebben át lehessen élni azt a lelki élményt, amit Isten a keresztségben ad. Ha jól értettem a soraid, Budapesten laktok (az Agapé központ Pestszentlőrincen van, azt írtad, ez hozzátok közel), ezért írok bp-i gyülekezeteket, de ha nem, és írsz települést, akkor tudok segíteni vidéki gyülekezet ajánlásával is.

Tehát ha református gyülekezetet keresel, néhány javaslat, ahol a közösség is különösen jó, és a lelkipásztor is igen nyitott és közvetlen ember: Budapest-Fasor, Budapest-Pozsonyi út, Budapest-Buda, Budapest-Gazdagrét, Budapest-Kispest-Rózsatér.


Azt javaslom, keresd meg ezeket a gyülekezeteket, menjetek el pároddal egy-egy alkalomra (istentisztelet, bibliaóra, kirándulás), nézegesd a honlapjaikat, beszéljetek a lelkészekkel. Ne féljetek elmondani, hogy keresitek a lehetőséget (ez nem szégyen, jó, hogy elindult bennetek a vágy Isten felé), egy jó és nyitott gyülekezet szívesen fogad benneteket.

Egyébként a nyár kiválóan alkalmas is erre a gyülekezetkeresésre, mivel a keresztelőre felkészítő tanfolyamok általában szeptemberben-októberben kezdődnek (és húsvétkor vagy pünkösdkor, esetleg áldozócsütörtökön - gyülekezettől függően - van a felnőttkeresztség).


Örömteli keresgélést kívánok, ha úgy érzed, bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan!

Egy református lelkipásztor

2011. júl. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!