Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a különbségek a református...

Mik a különbségek a reformátusoknál és a baptistáknál?

Figyelt kérdés
Mik a különbségek a református és a baptista egyházak között?
2011. okt. 15. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok a téma szakértője, de azt tudom, hogy a reformátusoknál csecsemőkeresztség van, a baptisták pedig nagyobb gyerekeket és felnőtteket keresztelnek, akik maguk tudják eldönteni, szeretnék-e.

Gondolom, vannak teológiai különbségek, de azokat nem tudom.

2011. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp csinálja...:)
2011. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, engem főleg teológiai különbségek érdekelnének. Az interneten találtam pár leírást, de sajnos azok angolul vannak, úgy pedig nagyon nem tudok :S
2011. okt. 16. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bemutatom neked a barátnőmet, Wikit. :)


[link]


[link]


Mindkét oldalon megtalálod a hittételeket részletesen.

További érdekességekért pedig érdemes a kapcsolódó linkekre is rákattintani. :)

2011. okt. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legfőbb különbség az, hogy a reformátusok gyerekeket keresztelnek meg, míg mi baptisták (én is az vagyok) felnőtt korban keresztelünk, amit bemerítésnek hívunk mivel teljesen víz alá merülünk ekkor. Azért felnőtt korban, mert ekkor saját döntés alapján történik a dolog, nem "kényszerből". 14 éves kor fölött szokás főleg, persze lehet előtte is, de sok gyülekezetben csak 14 után fordul elő, mert akkor már van annyira érett, hogy meghozzon egy ilyen döntést, de ez nem korhoz kötött igazából, 9-100 éves korig minden előfordult már szerintem :D 9-nél fiatalabbról még nem hallottam eddig. Amúgy nem nagyon tudok más különbséget mondani, mert a reformátusokat annyira nem ismerem. Viszont itt a magyar baptisták oldala, itt biztos megtalálsz rólunk mindent, amit szeretnél tudni! :) [link]
2011. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!