Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mikor meghalt, (ön)...

Jézus mikor meghalt, (ön) magától támadt fel, vagy valaki feltámasztotta?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég ellentmondásos lenne, ha egy vudu pap idézett volna belé lelket, tekintve, hogy egy teljesen más vallás alapító meséje.
2011. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a Jézust feltámasztotta az Isten, minek mi mindnyájan tanúbizonyságai vagyunk." Csel 2:32


"Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól." Ján 10:17-18

2011. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 pelgrim ***** válasza:

Jézus a Krisztust hozta kifejezésre, …


“Az ember úgy van teremtve, hogy mikor teljesen megérti az Isten Krisztusát, egy értelmes erőt fejt ki, amely őt olyan alaposan átjárja, hogy ha a teste meghanyatlana, és az élet-elem elhagyná a részecskéit, ez az értelmes élet-alapelv ugyanazokat a részecskéket képes lenne összeállítani és összecsatolni ugyanabba a formába, mint azelőtt volt. Az alak, a példa megvan, az abból a állományból van felépítve, amelyet nem lehet megsemmisíteni. Csak az állományt kellene újra összecsatolni, és a formát megtölteni, összegyúrva az élet-elemmel, hogy ugyanazt a tökéletes képet kapjuk, mint ami azelőtt volt.”

B.T.S.: Life and teachings of the Masters of the Far East

2011. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Jézus egy volt istennel.ezért ő saját maga támasztotta fel magát,isteni hatalmával.
2011. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(János 10:17-18) "Azért szeret engem az Atya, mert én odaadom a lelkemet, hogy vissza is kapjam. 18 Senki sem vette el tőlem, hanem a magam kezdeményezéséből adom oda. Van hatalmam odaadni, és van hatalmam visszakapni. Az erre vonatkozó parancsolatot az Atyámtól kaptam.”"


(Csel 2:24) "Az Isten azonban feltámasztotta őt, feloldva a halál kínjait, mert lehetetlen volt, hogy az továbbra is fogva tartsa őt."


(János 14:31) "De hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, úgy cselekszem, ahogy az Atya parancsolatot adott rá nekem. Keljetek fel, menjünk el innen."



(Ézs 53:12) "Ezért részt adok neki sokak között, és a hatalmasokkal osztja meg a zsákmányt, mivel halálra adta lelkét, és a törvényszegők közé számították; ő hordozta sokak bűnét, és közbenjárt a törvényszegőkért."


Így talán érthetőbb, hogy Isten az, aki erről gondoskodott, Jézusnak ebben ugyanúgy kellett hinnie, mint nekünk is, ha meghalunk.

2011. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező? Te hiszel a feltámadásba? Már mint abban hogy Jézus feltámadt a halottak közül,és nemsokára vissza jön ítélni élőket és holtakat?Akkor te is keresztyén vagy?

Mert így könyebben megérted ,hogy a Szent Szellem támasztotta fel Jézust.Hála Istennek,hogy nem a halálé az utolsó szó.

2011. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


"Jézus egy volt istennel.ezért ő saját maga támasztotta fel magát,isteni hatalmával."


Ha ez valóban így volt akkor az áldozat melyet Jézus hozott valójában egy átverés, mert a valóságban ő soha nem halt meg.


Szerintem Isten támasztotta fel a halott fiát, aki valóban feláldozta az életét értünk.

2011. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!