Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus Templomban hogy...

A Katolikus Templomban hogy kell helyesen keresztet vetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Katolikus Templomba, amikor belépek, hogy kell helyesen keresztet vetni? Belépek, majd homlok, mellkas, bal váll majd jobb váll? Láttam a TV-ben, hogy egy nő belépett a templomba, lehajolt, megérintette a földet, és utána vetett keresztet. Hogy kell helyesen keresztet vetni?


2011. júl. 9. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

úgy, ahogy írod, (a római kat.)

amit láttál az valószínűleg görög katolikus volt:

és a + -nél: előbb jobb váll,majd bal

2011. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rémuralom ***** válasza:
100%

A földérintést nem tudom értelmezni, sosem láttam még ilyet, magam sem csinálom.

A sorrendet illetőleg nem tudok szabályról, én homlok, mellkas, jobb váll, bal váll sorrendben szoktam. Szerintem, hogy a kereszt vízszintes "fáját" balról jobbra vagy jobbról balra veted meg, az mindegy.

2011. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

egyszer egy komoly katolikus barátnőm mesélte, h valami filmben hallotta, hogy a pasi ezt úgy memorizálta: a fejem-a farkam-a pénzem-az órám :)

elég blaszfém, de mivel az emberek ált. a bal kezükön hordják az órát, így rájöttem, h először jobb váll, aztán bal.


én református vagyok, nem szoktam keresztet vetni, még katolikus templomban sem.

2011. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a róm.kat. keresztvetés az, amit leírtál.

A görög katolikus meg a homlok-mellkas-jobb váll-bal váll, és három összefogott ujjukkal vetnek keresztet.

2011. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm, hát a görög katolikusoknál megkülönböztetnek kis- és nagy keresztvetést - a nagy az lábfej-homlok-bal-jobb,és 3 ujjal. Lehetett esetleg ez?
2011. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A földérintést nem tudom értelmezni"19:15

- az a görög kat.

2011. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fönt, lent, bal, jobb. Én így jegyeztem meg. Gör. kat. és ortodox uez, csak előbb jobb, aztán bal. Tehát nem mindegy a sorrend. És ha keresztalakot akarsz, akkor lejjebb is húzhatod a mellkasodnál. Én a hasamig szoktam, aztán a vállaim széléig, akkor nemcsak vmit maszatolok a szívem előtt, mintha szégyellném. :)
2011. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Érdekes, olvastam Krisztus tanításait, hogy hogyan lehet üdvözűlni, de "furcsa", hogy nem emlékszem arra, hogy 'bizony, aki nem teszi rendben az én síromnak jelét magára, nem üdvözűlhet' vagy ezt: 'lesz majd egy jelkép, mely rám emlékeztet titeket, ezt megfelelően tegyétek magatokra, mert elkárhoztok'.


~20 éven keresztűl ha megkérdeztek volna, hogy milyen vallású vagyok, azt mondtam volna, hogy Római Katolikus. Nem gyermekként keresztelkedtem, bérmálkoztam, az esküvőt római katolikus templomban tartottuk, de halvány foggalmam sincs, hogy hogyan kellene keresztet vetni, de én 'homlok - köldök - bal váll - jobb váll' keresztvetéseket csináltam sűrű buzgalommal, de soha senki meg nem szólt érte. Ma már tudom, hogy mindez színjáték, emberek általi kitalált felesleges hagyomány, melynek köze sincs Isten szent szavához.


De....sok sikert:)


Üdv: én lászló

2011. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm, én a bal vállamat érintem először...pedig római kat. vok. Mindegy nem hiszem h ennek van jelentősége, kipróbáltam és nem esik kézra a másik verzió.
2011. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!